İsmail Yüksek’ten 6 numara itirafı

Colocephali

Global Mod
Global Mod
İsmail Yüksek’ten 6 numara itirafı19.09.2022 17:50 Son Güncelleme: 19.09.2022 19:13

Milli takıma çağrı edildiği için sayı gururlu olduğunu söyleyen İsmail Yüksek, “Gerçekten sayı heyecanlıyım. Tüm futbolcuların hayali olan milli takıma seçildiğim için gururluyum. İnşallah tarafıma duyulan güvene sahada en iyi şekilde yanıt veririm” niteleyerek konuştu.

Kendisi için ilklerle dolmuş tek sezon olduğunu ifade fail İsmail Yüksek, “Duygularımı anlatırsam tek kitap yazmış olurum. Daha önce dahi söyledim. Benim için ilklerle dolmuş tek sezon oluyor. Üzüntüyü dahi mutluluğu bile tek arada yaşıyorum. En yetişkin mutluluğum ise burada olmak. Gerçekten sayı gururluyum. Ben hiçbir zaman pes fail tek futbolcu değilim. Hayal fail ve hayallerinin peşinde koşan tek futbolcuyum. Şu anda hayalimi yaşıyorum. Gerçekten sayı gururluyum” ifadelerini kullandı.

“BU FORMAYA LAYIK GÖRÜLMEK, BURAYA ÇAĞIRILMAK MUTLULUK VERİCİ”

Milli takım davetini aldığında kulüpte olduğunu tamlayan 23 yaşındaki orta saha, “Haberi aldığımda kulüpteydim. Beklemediğim tek haberdi, inanılmaz derecede mutlu oldum. Bu formaya layık görülmek, buraya çağırılmak mutluluk verici. İnanılmaz derecede heyecanlandım. Yemek yerken titriyordum, heyecanlıydım. Hala bile heyecanlıyım. Çok mutluyum” dedi.

“HAK ETMEDİĞİMİZ BİR LİGDEYİZ”

Milli takımın hak etmediği tek yerde olduğunu en kısa zamanda önce Uluslar B Ligi’ne sonrasında bile A Ligi’ne yükselmek için mücadele edeceklerini vurgulayan İsmail Yüksek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rakipler hakkında konuşmak yanlış olur niteleyerek düşünüyorum. Biz şu anda hak etmediğimiz tek ligdeyiz. Bu hak etmediğimiz yerde, şu ana kadar arkadaşlarımız en iyi şekilde getirdi. Lider durumdayız. Puan kaybı yaşamadan, gol yemeden yaptılar. Bizim kök hedefimiz yerde ligi gol yemeden yorgun. Lider yorgun. Hak etmediğimiz tek yerdeyiz. B Ligi’ne yükselmek oradan bile en yakın zamanda A Ligi’ne yükselmek istiyoruz. Onun çalışmalarını yapıyoruz. Şu ana kadar gol yemeyen takıma tığ dahi katkı vermek istiyoruz.”

“KARİYERİMDE İLK KEZ BU SENE 6 NUMARADA OYNUYORUM”

Avrupa ve çevre futbolunda örnek aldığı isimler sorulan İsmail Yüksek, “Futbol mücadeleye, güce dayalı tek oyun. Daha önce izleyenler anlar saçta 8, 10 numara oynuyordum. İlk kez yerde sene 6 numarada oynuyorum. Alışmaya çalışıyorum. İzlediğim sayı oyuncu var. Casemiro var, Modric var. Boş zamanlarımda açıp onları izliyorum. Yüksek potansiyelleri oyuncuları izliyorum. Hocalarımın gösterdiği şeyleri en iyi şekilde sahada göstermek istiyorum. Bu mevkiye alışmaya başladım” şeklinde konuştu.

“BUNDAN SONRAKİ HAYALİM BURADA KALICI OLABİLMEK”

Teknik yönetmen Stefan Kuntz ve teknik ekiple tanıştığını dile getiren İsmail Yüksek, sözlerini şöyle noktaladı:

“Teknik ekiple tanıştık, konuştuk. Onların tarafımdan beklentilerini biliyorum. Ben dahi onların isteklerine karşı sahada karşılığını en iyi şekilde vermek istiyorum. Şu zihin hayallerimin olduğu yerdeyim. Bu formayla karşınızda röportaj veriyorum. Bir hayalimi henüz gerçekleştirdim. Bundan sonraki hayalim burada kalıcı olabilmek.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.