Hayırlı Cumalar, resimli Cuma mesajları 3 Şubat 2023| Kısa, uzun, anlamlı, dualı, ayetli Cuma mesajları, sözleri

longbow

Global Mod
Global Mod
Hayırlı Cumalar, resimli Cuma mesajları 3 Şubat 2023| Kısa, uzun, anlamlı, dualı, ayetli Cuma mesajları, sözleri02.02.2023 13:11 Son Güncelleme: 02.02.2023 13:29

‘Hayırlı Cumalar’ dilemek isteyenler yine resimli, ayetli, kısa ve öz altınç mesajlarını tercih ediyor. Sevgi ve kardeşlik bağlarının güçlendiği Cuma gününde, akrabalarınızı ve sevdiklerinizi yazılı, farklı yeni ve en güzel altınç mesajları ile sevindirebilirsiniz. Cemaat ile idrak edilecek Cuma namazı sonrası, sevdiklerinize, arkadaşlarınıza, eşinize ve dostunuza göndereceğiniz birbirinden tasalandıran ve şık altınç mesajlarını derledik. İşte 3 Şubat 2023 resimli, sözlü hayırlı cumalar mesajları…

2023 RESİMLİ, SÖZLÜ, HAYIRLI CUMA MESAJLARI

Allah’ım; Yolda olana “Selâmet” Hasta olana “Afiyet” Darda olana “Metanet” Nasip Eyle.. Hayırlı cumalar.

Allah’a çağrı fail, Salih yapılmış işleyen ve saçta gerçekten Müslümanlardanım tekbencilik kimseden henüz güzel sözlü kim olabilir? (Fussilet Suresi 33. Ayet)

Yerin, göğün, mülkün ve her türlü iyiliğin sahibi, Yüce Mevlam’ın ümidinizi kaybettiğinizde sizin için yazdığı kaderin, hayallerinizden henüz güzel olduğunu hatırlatacağı, gönlünüzce tek gün olsun inşallah. Hayırlı cumalar.

İslam gibi tek dinimiz, Hz. Muhammed (s.a.v) gibi tek peygamberimiz ve mübarek tek Cuma günümüz var. Allah(”’formaları”’.”’formaları”’) dostu, cennetlik kullardan olup dinimize şükredip iman edenlerden yap bizleri Yarabbi. Herkese Hayırlı Cumalar olsun.

Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden gıyaben eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar…

Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi sürekli eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar…

“Allah’ım! Senden Seni sevmeyi, Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine ulaştıran kılgısal yapmayı isterim…” (Tirmizî, “De’avât”, 73)

Eğer imtihan oluyorsanız, yerde ALLAH’ın sizi unutmadığının müjdesidir… Ellhamdülillah! Hayırlı Cumalar…

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, saçta imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

“Ey iman edenler! Sabredin. Sabır yarışında düşmanlarınızı geçin.” (Al-i İmran, 200)

Ey Büyük Rabbim! Dinimizden dolay bizi yok etmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri o yetişkin İslam dininin yolundan taksim…. Hayırlı Cumalar

Allah’ım! Seni zikretmek, nimetlerine şükretmek ve sana en güzel arifane ibadet etmek konusunda tarafıma yardım eyle. (İbn Huzeyme, Dua, 751)

Bugün Cuma… Rabbim!.. Dualarınızı hayırlı kılarak kabul eylesin. Cumanız şarap ve gönlünüzce olsun inşallah.

Allah’ım… Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden henüz güzel olduğunu hatırlat… Hayırlı Cumalar…

Allahümme salli ve alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ yüce seyyidinâ Muhammed Hayırlı Cumalar…

Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Huzurlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun…

“Üzerine güneş kartalgillerden en hayırlı gün altınç günüdür…” (M1976 Müslim, Cum’a, 17) Cumamız mübarek olsun!

“Ey Allah’ım! Ey Rabbimiz! Bize materyalizm iyilik, güzellik ve nimet ver, ahirette dahi iyilik, güzellik ve nimet ver ve bizi öfke azabından koru.” (Buhârî, “De’avat”, 55) Hayırlı cumalar.

Bir hatâ işlediğiniz zaman istigfâr edin, hatâda ısrâr helâk olmaya sebeptir. Bir kimse geçim darlığı çekiyorsa istigfâra sürme etsin. (İmam Câfer-i Sâdık r.a)

Rabbim yerde mübarek gün hürmetine günahlarımızı affetme buyursun. Bizlere esenlik versin. Selam ve Du ile… Hayırlı Cumalar.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahibimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Huzurlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun…

“De ki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var.” (Furkan, 77)

“Edepsizlik ve karanlık söz, girdiği şeyi çirkinleştirir. Haya ise girdiği şeyi güzelleştirir.” (Tirmizi, Birr 47)

Sevaplar içinde Cuma günü ve gecesinde yapılandan henüz kıymetlisi, günahlar içinde dahi, Cuma günü ve gecesinde işlenilenden henüz kötüsü yoktur. Cuma günü, kuşlar, vahşi hayvanlar birbirine, “Selam size, zaman Cumadır” derler.

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından tek kadre bile olsa, nasiplenmeyi hak fail kullarından eyle bizi. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Kalbinizden gecen tüm yakarış’lar, dilinizden amin olarak dökülsün inşallah. Hayırlı Cumalar.

Allah; ölmeden önce tövbeyi, ölüm çabucacık şehadeti, ahirette cennetini, cennetinde cemalini göstermeyi nasip etsin. Hayırlı cumalar.

Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun…
Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi dahi akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı cumalar.

Bir gül kurur, kalpteki sevgi kurumaz. Yağan yağmur durur, gönüldeki fırtına durmaz. Her şey unutulur ama sevilen insanlar unutulmaz. Hayırlı, nurlu cumalar dilerim.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, yakarış fail akraba var senin için. sende yakarış et ALLAH için. cumanız mübarek olsun.

Ettiğiniz her yakarış derdinize ilâç, sağlığınıza şifa, gözünüze nur, gönlünüze huzur, Ailenize ve sevdiklerinize huzur getirsin. Hayırlı cumalar…

Öyleyse yalnız beni anın ki saçta dahi sizi anayım. Bana şükredin, sakın nankörlük etmeyin. Ey iman edenler! Sabır ve namazla Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir. (BAKARA suresi 152-153. ayetler) Hayırlı cumalar.

Allah’ım, bize seni hatırlatan haller, seni müfit lisânları, sevginle dolup taşan ışık kalpler nasip eyle amin. Hayırlı cumalar.

HAYIRLI CUMALAR, RESİMLİ CUMA MESAJLARI 2023

Biz aciziz, SEN Aziz’sin, Biz çaresiziz, umar SEN’sin, SEN’in her şeye gücün yeter, Ne olur, kudretini göster YA RABBi ! Hayırlı Cumalar.

Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden gıyaben eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar…

Cuma namazı saflarda BİR olan bedenler misali, gönüllerin dahi Efendimizin(sav) Sancağı altında tek olmasını dileklerimle Hayırlı Cumalar.

Kalbiniz hangi güzel şey için çarpıyorsa “ALLAH” gönlünüze Onu versin. Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar.

“Çıkarsa kalbinde yara, Yaradan dönüştürür bunu tek gün hayra, sen sabretmesini bilirsen; Yaradan düşürmez seni güçlü. Kaldır başını semaya, haris ellerini mevlaya. Sen istemesini bilirsen, mevla yanıt verir duaya. Cuma günümüz mübarek olsun.”

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi dahi akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı şarap cumalar dilerim.

Allah’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.

“Allah’ım! Dillere konu, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin tüm Müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, şarap, huzurlu ve sağlık dolmuş günler dilerim. “

Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Fakirleri kollayıp gözetiniz. Aranızdaki zayıflar sâyesinde Allah’dan yardım görüp ve rızıklandığınızdan şüpheniz olmasın.” (Ebû Dâvûd, Cihâd 70)

“Allah’ım! Gazabından rızana, cezandan affına sığınırım. Senden sana sığınırım. Sana tüm övgüleri saysam yine dahi bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin. ” (Müslim, Salât, 222)

Bilesiniz ki, kalpler yalnız Allah’ı anmakla mutmain olur. (Ra’ötümlü Suresi, 28)Hayırlı Cumalar.

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden gıyaben eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar…

Gönlümüzden geçenler ömrümüze yazılsın. Herkese içindeki iyilik kadar iyi tek hayat dilerim.

Cuma günIeri, duanın kabuI oIacağı tek zihin vardır. Cumanın gündüzü, gecesinden henüz kıymetIidir. AIIah Cumamızı ve ettiğimiz duaIarı kabuI etsin inşaIIah.

Allah’ım; Yolda olana “Selâmet” Hasta olana “Afiyet” Darda olana “Metanet” Nasip Eyle.. Hayırlı cumalar.

Yerin, göğün, mülkün ve her türlü iyiliğin sahibi, Yüce Mevlam’ın ümidinizi kaybettiğinizde sizin için yazdığı kaderin, hayallerinizden henüz güzel olduğunu hatırlatacağı, gönlünüzce tek gün olsun inşallah. Hayırlı cumalar.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nameleri dilinize, Allah’ın sevgisi gönlünüze ve yerde güzel günün bereketi üzerinize olsun.

Her şeyin en iyisine sahip olanlar olumsuzlama, sahip olduklarının tadını çıkaranlar mutludur. Hayırlı cumalar.

KISA, UZUN, ANLAMLI, DUALI, AYETLİ CUMA MESAJLARI, SÖZLERİ

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar.

Dün geçti yarın bile henüz gelmedi. Dün için yapacak tek şey yok. Yarına sağ çıkacağımız malûm olumsuzlama. Bugün Cuma kıymetini malûmat..

Gözlerinizin sadece güzellikleri göreceği tek gün olsun.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nameleri dilinize, Allah’ın sevgisi gönlünüze ve yerde güzel günün bereketi üzerinize olsun.

Bunlar, ALLAH’a ve Ahiret gününe inanırlar, iyiliği emreder, kötülükten menederler ve hayr’larda yarışırlar. İşte bunlar iyi kimselerdendir. (Al-i İmran Suresi 3/114)

Mü’min kardeşinle münakaşa etme, Onun hoşuna gitmeyen şakalar yapma, ve ona yerine getiremeyeceğin tek söz verme. (Hz. Muhammed) Hayırlı Cumalar.
“Günlerinizin en faziletlisi altınç günüdür. Bu sebeple o gün tarafıma aşırı salâtü selâm getiriniz; zira sizin salâtü selamlarınız tarafıma sunulur.”

Ey İnsanoğlu! Gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi yerde o korkunç günler tövbe edin kardeşler Allah affeder.. Hayırlı Cumalar.

Dünyada tek olan sende 1000 olsun, kainatta kadre olan sende okyanus olsun. El açıp yakarış etiğin her şey zaman kabul olsun, amin! “Hayırlı Cumalar” dilerim.

Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi sürekli eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar…

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahibimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, yerde güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

Allah’tan tek yakarış gibi Peygamber’takt tek hediye gibi sevabınız şarap olsun! Hayırlı Cumalar…

Umutsuz olma! Olmaz anlam. Umutları var fail, sebepleri yaratan, olmazları olduran ALLAH var. O varsa her şey var. Hayırlı Cumalar…

Allah’ım! Günahlarımın hepsini küçüğünü ve büyüğünü ilkini ve sonunu gizlisini ve aşikârını bağışla. (Hadis-i Şerif /Müslim) Hayırlı cumalar.

Bizi yoktan var fail, varlığından haberdar fail, yaratıp imtihan fail, imtihan yazar sabır veren Allah’ın müminlerini sert dileğiyle

Şüphesiz benim namazım, ibâdetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi Allah içindir. (En’âm, 6/162) Hayırlı Nurlu Cumalar.

Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur’zihin ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar..

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekattır? Adım kadem Cuma namazı kılınışı…

Cuma günü çekilecek tesbihler, zikirler, esmalar! Cuma günü okunacak dualar ve sureler neler?

Cuma suresinin anlamı ve fazileti nedir? Cuma suresi 9.10.11. Ayetlerinin Türkçe ve Arapça okunuşu ve meali!

Cuma namazı kaç an sürer, kaçta biter? Cuma namazı süresiyle ilgili detaylar…

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.