Hataysporlu Kerim Alıcı’dan Taner Savut için yardım çağrısı

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Hataysporlu Kerim Alıcı’dan Taner Savut için yardım çağrısı

07.02.2023 13:25
Haber Kaynağı: DHA

Ülkemizin 10 ilinde yetişkin yıkıma yol fatih Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki hareket felaketinde İzmirli futbolcu Kerim Alıcı bile enkaz altından kurtuldu. Altınordu altyapısında ikiz kardeşi Barış Alıcı’yla beraberce yetişip yerde kulüpte 6 yıl profesyonel olarak forma giydikten sonra önce 2020’dahi Göztepe’ye, akabinde sezon başında Süper Lig temsilcisi Atakaş Hatayspor’a transfer olan 25 yaşındaki sağ sert Kerim, kabusu yaşadı. Pazar akşamı Yeni Hatay Stadyumu’nda oynanan Hatayspor-Kasımpaşa maçında ilk 11’dahi başlayan ve 90 an forma giyen futbolcu, tıpkısı gece takım arkadaşlarıyla beraberce saat 04.17’dahi yaşanan 7.7 şiddetindeki depreme yakalandı.

Ahmet Eyüp Türkaslan’ın eşinden yardım çağrısı

Üzerine odanın duvarı devrilip kendi imkanlarıyla enkazdan kaynak futbolcunun sayı takım arkadaşı ve hocaları bile son anda kurtuldu. Kasımpaşa maçında 90+7’nci dakikada Hatayspor’un galibiyet golünü rami Kerim’in 31 yaşındaki Ganalı takım arkadaşı Christian Atsu ise kaldığı binanın enkazından depremden yaklaşık 30 saat sonra yaralı olarak çıkarılabildi. Kendi durumunu unutup arkadaşları için yardım çağrısı yapan Kerim Alıcı, aramalara ve mesajlara dönemediğini ifade ederek, enkaz altında kalanlar için yakarış beklediklerini belirtti. Kerim Alıcı, sportfi yönetmen Taner Savut’un ise hala enkez altında olduğunu ve taharri kurtarma çalışmaları için yardım gerektiğini bildirdi.

KARDEŞİNDEN AÇIKLAMA

Kerim’in ufak tefek çizik ve kanamalar sayılmazsa önemli tek sağlık probleminin olmadığını tamlayan Samsunspor futbolcusu ikiz kardeşi Barış Alıcı ise “Gece hareket sırasında Allah’tan uyanıkmış. Deprem çabucacık sonuçsuz tam üzerine yıkılırken Allah’tan arada uyum ve masa varmış. Duvar onların üzerine gelmiş. Sonra duvara yumruk atma ve sağ salim çıkma. Aynı apartmanda yaşadıkları hocalar ve futbolcular vardı. Onlar bile sağ salim çıkma enkazdan” açıklamasını yaptı.

DUALAR TANER SAVUT İÇİN

Hataysporlu futbolcu Christian Atsu’yla Hatay’bile yıkılan tıpkısı binada enkaz altında kalan kulübün İzmirli sportif direktörü Taner Savut’tan müjdeli haber bekleniyor. İzmirspor’bile profesyonel olup akabinde Fenerbahçe’nin yolunu tutan 49 yaşındaki Savut, sayı kulüpte futbolcu olarak forma giydikten sonra Ege’dahi Manisa Futbol Kulübü’nde 2 farklı dönemde sportif yönetmenlik yaptı. Manisa FK’bile geçen sezon çalıştıktan sonra sezon başında Hatayspor’la anlaşan Savut’un enkaz altında olduğu belirtildi. Evli ve 1 kız babası Taner Savut’un Manisa’bile yaşayan ailesi dahi umutla gelecek haberi bekliyor.

BUCASPOR’DAN YARDIM ÇAĞRISI

TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’taki İzmir temsilcisi Bucaspor 1928’in fizyoterapisti Burak Yıldırım’ın ailesinin Gaziantep’te enkaz altında kaldıkları öğrenildi. Sarı-lacivertli kulüp, “Fizyoterapistimiz Burak Yıldırım’ın ailesi Gaziantep İslahiye ilçesi Dervişpaşa Mahallesi Molla Hasan Caddesi Kardelen Apartmanında enkaz altında kalmıştır. Kendilerinin sesi duyulmakta fakat iletişim kurulamamaktadır. Bucaspor 1928 olarak AFAD ve tüm yetkili kurumlardan ailenin kurtarılması ve astronom ile ilgili malûmat alınması konusunda birden yardım beklemekteyiz” çağrısı yaptı. Daha önce Göztepe forması giyen Yeni Malatyasporlu Barış Başdaş, 7.7’lik ilk depremde ikinci kattan atladığı için ayağından ciddi şekilde yaralanırken, önceki yıllarda Karşıyaka’yı işveren Ahmet Taşyürek ve Göztepe’dahi görev yapan İlhan Palut’un memleketleri Hatay’daki sayı yakınının enkaz altında kaldığı öğrenildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.