Hareket halindeyken kayak sırt çantası: Kompakt bir karşılaştırmada beş model

fator

New member
dağlarda tatil
Kış sporları meraklıları için sırt çantaları: Karşılaştırmalı beş kayak sırt çantası

Kros kayağı, snowboard, turne, alp disiplini kayağı: Popüler kış sporlarının listesi uzundur. Ve bir veya iki macera için yanınıza bagaj almalısınız. Kış sporları tutkunları için irili ufaklı beş kayak sırt çantasının karşılaştırılması.

© Onfocus / Getty Images

Jan SägertBiraz geç ama artık 2023 kışı geldi. Kayak ve snowboard tutkunlarının yanı sıra tur tutkunları da başlangıç bloklarında. Ve bu sefer de bol bagajla seyahat edecekler ve yamaçlara hücum edecekler. Kompakt bir karşılaştırmada küçük ve büyük kış sporları meraklıları için beş kayak sırt çantası.

Birçok kayakçı için yamaçlarda sırt çantası taşımak özellikle can sıkıcıdır. Ve genellikle bu ekstra bagaja ihtiyacınız olmaz. En azından telesiyej veya teleferiklerin sizi zirveye çekmesine ve ardından vadiye geri sallanmasına izin verirseniz. Kulübelerde yiyecek ve içecek mevcuttur. Akıllı telefonunuz, paranız ve güneş kreminiz ceket cebinize sığar.


Dağlarda, karla kaplı karlı alanlarda yürüyerek yürüyen ve el değmemiş zirvelere tırmanan herkesin sırt çantası alması zorunludur. Genellikle sizin korumanız gereken güvenli pistlerden uzakta kendilerini korurlar ve tehlikelere maruz kalırlar. Ancak sondalar ve kar küreği bulunan klasik sırt çantalarından ve sırt çantalarından daha fazlası var. Tüm kayak sırt çantaları aynı değildir. Farklı amaçlara yönelik beş sırt çantası sunuyoruz.


Klasik
Hak ettiğiniz tatilde yataktan ne kadar erken kalktığınıza bağlı olarak kayak pistlerinde geçireceğiniz bir gün altı saate kadar uzayabilir. Zaman zaman (çoğunlukla çok ucuz olmayan) molalardan vazgeçmek istiyorsanız, erzaklarınızı buradan alabilirsiniz. Evoc’tan kayak çantası saklanmak. Dağda geçirilecek günün kayak mı yoksa güneş gözlüğü havası mı getireceği belli değilse gözlükler sırt çantasının üst kısmında ayrı ve kolay erişilebilen bir bölmede son buluyor. 30 litrelik sırt çantasında ayrıca bir çift yedek eldiven, sıcak tutacak bir şapka, akıllı telefonunuz ve sıvı torbası için de yer var.


Güvenli pistlerden uzakta karda parkur yapan serbest sürüşçülerin de bu klasik kayak çantasıyla iyi geçinmesi gerekiyor. Snowboardu veya kayakları kolunuzun altında tutmak yerine, spor ekipmanlarını yukarı çıkarken kayak sırt çantasına bağlayabilirsiniz. Bu, ellerinizin serbest olduğu anlamına gelir. Özellikle dik arazilerde bir zorunluluktur. Evoc, kış sporları tutkunları arasındaki özgür ruhlular ve maceracılar için bu sırt çantasına, en iyi ihtimalle hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir acil durum planı içeren, hızlı erişilebilen bir çığ bölmesi de verdi.


Ayakkabı garajı
Bu kayak çantası kayak pistleri için değil, büyük kayak botlarını taşımak için tasarlanmıştır. Baden-Württemberg kayak sopası uzmanı Leki, bir çift Alp disiplini kayak botu ve eldiven veya kayak gözlüğü gibi diğer ekipmanlar için yer vaat ediyor. Botlar, üreticiye göre 60 litrelik ambalaj hacmiyle seyahat için kullanılabilen sırt çantasının ana bölmesine park ediliyor. Fermuarlı yan bölmelerde ve kapak bölmesinde küçük eşyalar saklanabilir. Gerçek paketleme uzmanları kask veya kışlık botları bile dahil eder. Pratik: Leki kayak sırt çantası “Skiboot Çantası” sırt çantası ve taşıma çantası olarak çalışır. Açılı format aynı zamanda Leki kayak sırt çantasını bagaj için harika bir bagaj parçası haline getiriyor.


Eğim hava yastığı
Resimde fötr şapkaya benzeyen şey acil durumlarda hayat kurtarabilir. Wezde’den çığ kayak sırt çantası (Decathlon tarafından satılıyor) fiyatı 400 Euro’nun biraz altında. Çığ düşmesi durumunda manuel olarak tetiklendikten sonra üç saniye içerisinde 150 litrelik hava yastığına dönüşerek kar altında kalmanızı önlemeyi amaçlamaktadır. Bunun için gerekli olan CO2 kartuşu Ancak ayrı olarak satın alınması gerekir. Sırt çantaları için bu hava yastığı sistemi İsviçre şirketi Alpride tarafından geliştirildi. Dış kısmı neoprenle güçlendirilmiş kayak sırt çantası, 30 litre kapasiteye sahiptir ve tamamen açık arazideki kayak turları için özel olarak tasarlanmıştır. Bu aynı zamanda için alana sahip bir çığ bölmesini de içerir. bir kürek ve bir sonda. Kask, kayak gözlükleri ve güneş gözlüklerinin yanı sıra erzak ve kuru giysiler diğer dört bölmeye yerleştirilebilir. Snowboard, kayak ve batonların dışarıda kalması gerekiyor. Üçlü için pratik emniyet kemeri yardımcıları da mevcuttur.


Tasmalı küçük olan
Bisiklete binmeye veya yüzmeye benzer şekilde, çocukların da tasmasını bırakmadan önce kayak yapmayı öğrenmesi ve ustalaşması gerekir. Kelimenin tam anlamıyla kayak yaparken bile. Zorunlu kayak kursuna ek olarak, giderek daha fazla sayıda ebeveyn kış tatillerinin kontrolünü eline alıyor ve çocuklarını teleferiklerde ve kayak yaparken desteklemeye çalışıyor. Bunun gibi kayak veya snowboard koşum takımı yararlı bir yardımcı olabilir folconroad kayak sırt çantası olmak. Bu, çocukların sırtları için tasarlanmış ve iki elastik kayışla donatılmış bir sırt çantasıdır. Fikir: Küçük kayakçılar öne doğru kayarken, anne ya da baba ellerinde çekme halatlarıyla birkaç metre öteden onu takip ediyor. Telesiyeje giderken veya molalarda kaskınızı ve kayaklarınızı küçük sırt çantanıza takabilirsiniz. Pist üzerinde, mini pist soyguncularının arkalarına düşmesi durumunda koruyucu bir yastık görevi de görüyor.


Sürdürülebilir olan
Sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda kış sporlarının tablonun en altında yer aldığı biliniyor. Doğal kar eksikliği durumunda (ki bu önümüzdeki yıllarda 1000 metrenin altındaki kayak alanlarında istisna olmaktan çıkıp kural haline gelecektir), Almanya’daki kayak alanlarındaki yüzlerce kar topu da milyonlarca litre suyu tüketiyor ve tüketiyor. süreçte çok fazla değerli enerji harcanır. Yapay olarak oluşturulan kar örtüsü daha yavaş eridiğinden çayırlar da zarar görüyor. Kayakçıların, snowboardcuların, kızakçıların, turcuların ve kar ayakkabısıyla yürüyüş yapanların sürdürülebilirlik konusunu ele alması çok daha önemli. Örneğin ekipmanlarıyla. Geleneksel açık hava markası Vaude’den geliyor “Yeşil Çekirdek” kayak çantası. Şirkete göre omuz askıları ve kalça askıları sertifikalı Terracare deri ve QMilk keçeden yapılıyor. 22 litrelik sırt çantasının arka plakası geri dönüştürülmüş plastikten yapılmıştır. Gizli bir cep ve dış taraftaki bazı sabitleme kayışları, bu orta boy kayak sırt çantasını özellikle dağlardaki günlük geziler için ilgi çekici kılmaktadır.


Ayrıca ilginizi çekebilir:
Bu makale sözde bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

#Konular