Galibiyet 3’lüsü Juan Mata’dan: Çok istiyordum

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Galibiyet 3’lüsü Juan Mata’dan: Çok istiyordum

13.01.2023 23:25
Haber Kaynağı: DHA – İHA

Spor Toto Süper Lig’in 19. haftasında Galatasaray Nef Stadyumu’nda mücadele ettiği Hatayspor’u 4-0 mağlup etti. Karşılaşmanın akabinde sarı-kırmızılıların İspanyol futbolcusu Juan Mata, taraftarların 3’lü isteği kırmadı. Kale arkasındaki tribünlere giden 34 yaşındaki futbolcu, taraftarlara 3’lü çektirdi. Daha sonra futbolcular galibiyet sevincini hep beraberce yaşadı.

Galatasaray 4-0 Atakaş Hatayspor MAÇ ÖZETİ

Hatayspor karşısında attığı 2 golle galibiyette önemli rol oynayan Juan Mata, mücadelenin akabinde gazete mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Aynı performansı sezon sonuna kadar sürdürmek istediklerine uyanıklık cazip tecrübeli orta saha, “Geçen hafta sayı önemli tek maç vardı. Bugün dahi yerde şekilde sürme ediyor olmamız sayı önemliydi. Sezon sonuna kadar yerde şekilde sürme etmek istiyoruz. Bu kolay olmayacaktır. Mutlaka sayı önemli karşılaşmalarda bulunacağız. Biz olabildiğince mükemmelliği ararken, tek yandan bile mütevazi olmaya uyanıklık ediyoruz. Yolumuza yerde şekilde sürme edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“GOL ATARAK BU GALİBİYETTE BİR PAYIM OLDUĞU ÇOK MUTLUYUM”

Galibiyete gol atarak katkıda durduğu için mutlu olduğunu dile getiren Mata, “Kazandığımız için ve gol atarak yerde galibiyette tek payım olduğu sayı mutluyum. Hepimiz takım için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Burada henüz sayı oynuyorum, henüz rengi oynuyorum karşılaştırması yapmıyorum. Çok sağlıklı tek ortam olduğunu söyleyebilirim. Hepimiz takıma öncelik gösteriyoruz” niteleyerek konuştu.

“BU KUTLAMAYI YAPMAYI ÇOK İSTİYORDUM”

İç sahada ilk kez gol sevinci yaşadığı hatırlatılan İspanyol orta saha, “Çok mutluyum, yerde kutlamayı yapmayı sayı istiyordum. Bu sahada ilk gol sevincimi yaşadım. Bunu taraftarla kutladık. Taraftarlar dışarda karşılaştığımız zaman bile tarafıma sayı iyi davranıyor. Saha içinde dahi sayı iyi davranıyorlar” dedi.

“OLABİLDİĞİNCE TAKIMA KATKI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUM”

Fiziksel açıdan şu anda kendisini iyi bulduğunu dile getiren Mata, şöyle konuştu:

“Kendimi iyi biliyorum. Yazı biraz henüz uzun geçirdim fakat sonrasında iyi antrenmanlar yaptık. Milli arada bile Antalya’bile güzel tek emek yaptık. Ben şu anda kendimi iyi buluyorum ve olabildiğince takıma katkı sağlamaya çalışıyorum.”

“BİR BÜTÜNÜN PARÇASI OLARAK HAREKET EDİYORUZ”

Takım olarak beraberce hareket ettiklerini tamlayan Mata, “Oyuncular, hocalar, ekibimiz, eksiksiz çalışanlarımız tıpkısı şekilde, tek bütünün parçası olarak hareket ediyoruz. Yardımcı olmaya, beraberce hareket etmeye çalışıyoruz. Hoca olmak tabii ki zor yerde merkezde. Çok geniş tek kadroya sahibiz. Aynı performansı göstermeye çalışıyoruz. Olabildiğince yerde şekilde sürme edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“SEZON UZUN VE ŞU ANDA KONUŞMAK İÇİN ERKEN”

Kariyerinde Dünya şampiyonluğu, Avrupa şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu gibi sayı başarısı olduğu yalnız henüz lig şampiyonluğu yaşayamaması hatırlatılan tecrübeli orta saha oyuncusu şu ifadeleri kullandı:

“Umarım şampiyon oluruz. Burada ligi kazanmak, müzemizdeki sayı kupaya, tek kupa henüz eklemek bizim istediğimiz tek şey, amacımız o. Fakat sezon uzun, şu anda konuşmak için erken. Biz elimizden geleni yapmaya çalışacağız.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.