Galatasaray’da yıldız ismin bileti kesildi!

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Galatasaray’da yıldız ismin bileti kesildi!Bu sezon Süper Lig’dahi 7 maçta 5 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet saha Galatasaray, son 3 maçında bile galibiyet alarak puanını 16’ya yükseltti ve ikinci sıraya yükseldi. Transfer sezonunda Okan Buruk’un istekleri doğrultusunda adımlarını rami sarı-kırmızılı yönetim sayı yıldıza imza attırmayı başardı. Başta Icardi, Mertens, Torreira, Mata ve Sergio Oliveira gibi oyuncuları kadrosuna katan Galatasaray Avrupa’bile paravan söz ettirdi.

Beşiktaş’ın Weghorst planı ortaya artık

Şampiyonluk parolasıyla sezona giren Galatasaray’bile yabancı kontenjanı bile resmen toldı. Devre arasında bazen yabancı oyuncularla yolların emisyon bekleniyor. İlk 7 haftanın tamamında oynayan Patrick Van Aanholt son Konyaspor maçında kredisini tüketti. Van Aanholt’u kalıcı olarak kulübeye masa kararı saha Okan Buruk, sol bekte Fransız sağ sert Leo Dubois ile sürme edecek.

Sarı-kırmızılı yönetim dahi ocak ayında Hollandalı futbolcuyla yollarını ayırmaya çalışacak. Ancak Van Aanholt’un ortaya kaynak mali şartları kulüp içindeki herkesi şaşırttı. Geçen sezon bonservisi elinde olarak Galatasaray’a gelen 32 yaşındaki oyuncuya eski ikinci yönetici Abdurrahim Albayrak yıllık 1.5 milyon Euro bütçe ayırmıştı.

Burak Elmas başkanlığındaki yönetim ise 1990 tevellütlü Hollandalı sol beke dünyaları verdi! KAP’a “1.9 milyon Euro garanti ücret matlûp” beyin yazılsa bile 35 maçı geçtiği için 400 1000 Euro özence ödendi. Ayrıca 19 galibiyetin karşılığı olarak 190 1000 Euro prim verildi. 2.5 milyon Euro’yu cebine koyan Van Aanholt’un vergiyle beraberce sarı-kırmızılı kulübe yıllık maliyeti 4 milyon Euro’yu geçti.

Takımda Mertens, Torreira, Oliveira ve Muslera’dan sonra en sayı kazanan isim olan Van Aanholt’un 1 buçuk yıl henüz sözleşmesi bulunuyor. Yönetim, devre arasında dolmuş olan yabancı kontenjanını tecrübeli sol yiğit göndererek açmaya çalışacak.

(Sabah)

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.