Formula 1: Verstappen, Miami'deki sprint yarışında gridde birinci sırada yer alıyor

fator

New member
formül 1
Verstappen Miami sprintinde gridde birinci sırada yer alıyor

Miami sprintinde önden başlıyor: Max Verstappen. Fotoğraf

© Rebecca Blackwell/AP/dpa

Max Verstappen şaşırdı: Kusurlu performansına rağmen dünya şampiyonu, Miami'deki sprint yarışına katılma hakkını elde ederek rekabeti geride bıraktı.

Dünya şampiyonu Max Verstappen'in Miami'deki Formula 1 sprint yarışında gridde birinci olması kendisini de şaşırttı. Red Bull sürücüsü, Ferrari sürücüsü Charles Leclerc'i ikinci sıraya düşürdü ve ardından şaşkınlıkla telsizle konuştu: “Diğerlerine ne oldu?” Verstappen, yüksek sıcaklıktaki antrenmanlarda ve sıralama turlarında her zamankinden daha zor zamanlar geçirdi, ancak gerektiğinde bir kez daha rakipsizdi.

Takım arkadaşı Sergio Pérez üçüncü oldu. Verstappen, “Oldukça berbat bir histi. Şimdi biraz mutluydum ama tabii ki bunu da yanımda götürüyorum” dedi. 26 yaşındaki sürücü, 100 kilometrelik koşuya Cumartesi günü (18:00/Sky) açık favori olarak başlıyor.

Hülkenberg “ampul parlıyor”

Nico Hülkenberg, Haas yarış otomobilinde onuncu sırada yer aldı. Hülkenberg, “Sorun değil. Zamanlara baksaydım biraz daha fazlası mümkün olurdu” dedi ve Florida'daki sıcaklık göz önüne alındığında şunu itiraf etti: “Kafam parlıyor.”

Çalışma günü Mercedes takımı için bir kez daha hayal kırıklığı yarattı. Silver Arrow'daki yeni gövde altı ve çeşitli yeniliklere rağmen George Russell ve rekor dünya şampiyonu Lewis Hamilton on birinci ve on ikinci sırayı geçemedi.

Verstappen daha önce Miami'de düzenlenen iki Formula 1 yarışını kazanmıştı. Bu yıl Hollandalı sürücü şimdiden beş Grand Prix'te dört zafer elde etti ve genel sıralamada açık ara lider durumda.

dpa

#Konular