Ezbere diyet sağlığı bozabilir – Sağlık Haberleri

fator

New member
Ezbere diyet sağlığı bozabilir – Sağlık Haberleri26.09.2022 22:41
Haber Kaynağı: İHA


Diyet listelerinin kişiye özel olması gerektiğinin altını çizen Deniz Tığlı Torun, “Bir başkasının perhiz programı size uymaz. Çünkü arıcı programları kişiye özel planlanır. Nedir yerde kişiye özel plan dersek; her güdülenme uyku saati, sabah uyanma saati, öğün alışkanlıkları, sevdiği ve sevmediği yiyecekler, enerji ve yenilebilir ögesi ihtiyacı, metabolizma hızı, sağlık geçmiş öyküsü, sosyal yaşamı, iş saatleri, iş yerinde temin edebileceği yiyecekler ve hedefleri birbirinden sayı farklıdır. İşte yerde sebeplerle perhiz yani arıcı programları bireycilik özel olmalıdır” dedi.

Başkasının perhiz listesinin başka kişileri zorlayabileceğini ifade fail Torun, şunları söyledi: “Bir başkasının perhiz listesi sizi zorlayabilir. Sevmediğiniz yiyecekler içerebilir öğün saatleri veya öğün sıklığı sizin iş ve sosyal hayatınıza uyum sağlamaz ve yerde gibi sebeplerle programı uygularken sayı zorlanabilirsiniz. Bu hâl perhiz konusunda bezginlik yaratabilir. Oysaki size özel sizinle beraberce planlanmış tek arıcı programı size ve hayatınıza o kadar kolay uyar ki hiç zorlanma hissetmeden içildikten sağlıklı beslenmeye başlamış ve hedefe gerçek kolaylıkla ilerliyor olursunuz. Siz siz olun tek sevgili veya internet aracılığı ile edindiğiniz programları kendinize uygulamayın. Sizin bedeniniz ve ihtiyaçlarınız başka bireylerden farklı yerde sebeple metabolizmanıza sahip bohça; size en uygun arıcı programı ile perhiz sürecinizi geçirin.”


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.