En İyi Video Boyutu Küçültme Programları

Felaket

New member
Günümüzde YouTube gibi video platformlar üzerinden iş yapan ve para kazanan binlerce kişi yer almaktadır. Çektiğimiz videoları düzenlemek ve editlemek de bu tür iş alanlarının olmazsa olmazlarından birisidir. Video düzenleme aşamasında yaptığımız editler, videoların boyutlarını bir hayli arttırmaktadır. Bu sebepten dolayı da videoları YouTube’a yüklerken bazı sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Bu tür problem yaşayanlar için ise bu şekilde bir makale hazırlamak istedim.

Son zamanlarda birçok kişinin en iyi video boyutu küçültme programları gibi araştırmalar yaptığını fark ettim. Bunun üzerine bu şekilde bir içerik hazırlamak ve bu sıkıntıdan sizleri kurtarmak istedim. Birazdan sizlere tavsiye edeceğim programlar ile birlikte sizlerde videolarınızın boyutlarını kolaylıkla düşürebileceksiniz. Birçok kişi bu konuda kalite kaybı konusunu merak etmektedir. Sizlerin de böyle bir düşüncesi varsa merak etmeyin, kalite kaybetmeden video boyutu küçültme işlemlerini sizlerle birlikte sağlayacağız.

En İyi Video Boyutu Küçültme Programları
Sizler için sahip olduğunuz videoların boyutlarını küçültebileceğiniz 5 program tavsiyesinde bulunacağım. Umarım sizlerin de hoşuna giden ve beğenebileceğiniz bir liste olmuştur. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan listemize geçiş yapabiliriz.

HandBrake
HandBrake
Uzun yıllardır piyasa içerisinde yer alan ve işini en iyi şekilde yapan programlardan birisi HandBrake yazılımıdır. Her geçen gün daha fazla kitleye hitap etmesi ve işini doğru bir şekilde yapması, kullanıcılar için büyük bir avantaj haline dönmektedir.

Ücretsiz olarak kullanım imkanı sunan bu yazılım, içerisinde onlarca farklı video ve ses formatını desteklemektedir. Yeniden boyutlandırma ve video kodek formatını değiştirme gibi özelliklerin yer aldığı HandBrake, kalite kaybı yaşamadan videonuzun boyutlarını düşürmektedir. Kolay kullanımı ve kullanıcı dostu arayüzü ile birlikte, harika bir sisteme sahiptir. Benim uzun aylar boyunca kullandığım ve memnun kaldığım isimlerden birisidir. Sizlerde direkt olarak indirme sağlayarak deneme yapabilirsiniz.