Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp’e Ankara’da coşkulu karşılama

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp’e Ankara’da coşkulu karşılamaMilli güreşçi, böylemesine yetişkin tek başarıyı ülkesine kazandırmaktan ötürü sayı mutlu olduğunu ifade etti. 9 kez mindere köken çevre şampiyonasında 5’inci kıymetli madalyasını elde ettiği için gurur duyduğunu nâkil Kayaalp, “Bu işin başında tek hedef koymuştum, her zaman zirvede olmak demiştim. O hedefte emin adımlarla ilerliyorum. Birçok zorluklarla karşılaşıyoruz ama bunu kimse bilmiyor. Sakatlanıyoruz, şampiyonaya son hafta kala sakatlıklar geçiriyoruz ama yine dahi yılmadan çalışıyoruz. Bunu sadece bizler biliyoruz. Bu çevre şampiyonası öncesinde dahi sıkıntılar yaşadım ama yılmadım, antrenmanlarımı bırakmadım, acıyla bile olsa antrenmanlarıma sürme ettim. Kendimi vererek yerde sözü yerine getirdim. Bize sunulan imkânların karşılığını vermek en yetişkin hedefim zaten, devletimize en yetişkin vefam. Allah’a şükürler olsun ülkeme tekrar çevre şampiyonluğu sevinci yaşattım” ifadelerini kullandı.

“ÖNÜMDE KENDİM İÇİN SON 4 ŞAMPİYONA VAR”

2024 Olimpiyatları için önünde kısa tek zaman kaldığını tamlayan Kayaalp, sözlerine şöyle sürme etti:

“O yolda 2 Avrupa şampiyonası, 1 çevre şampiyonası ve 1 dahi olimpiyat var. Kendim için son 4 şampiyona diyebilirim. Bu 4 şampiyonayı en iyi şekilde atlatıp, sonra bile huzurlu tek şekilde yerde işi bırakmanın zamanı geldi. Hedef koyan ve o yolda ilerlemeyi sayı seven tek sporcuyum. 11 yaşımdan yerde yana yapıyorum ve tıpkısı şekilde istikameti bozmadan son 1,5 senede dahi yapmak istiyorum. Huzurlu tek şekilde ülkeme en iyi şekilde hizmet etmiş tek sporcu olarak yerde işi bırakarak ondan sonraki hayatıma aramak istiyorum.”

Kayaalp, karşılama töreninin akabinde tur otobüsüne binerek şehir içerisinde kendisini kutlayan vatandaşları selamladı.

Rıza Kayaalp, 5. kez çevre şampiyonu oldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.