Dünya rekoru: Blake Johnston 40 saat aralıksız sörf yapıyor

fator

New member
Iyi bir sebeple
Yeni dünya rekoru: Blake Johnston 40 saatten fazla sörf yapıyor
Videoyu izleyin: Blake Johnston dünya rekorunu kırıyor.

Eski Avustralyalı sörfçü Blake Johnston, Cuma günü Sidney’de belgelenmiş en uzun sörf seansı için dünya rekorunu kırdı. Johnston, Perşembe gecesi güney Sidney’deki Cronulla Sahili açıklarında 30 saat 11 dakikalık önceki rekoru kırarak suya indi. Sonra bir an sudan çıktı. “Herkese teşekkür ederim, siz en iyisisiniz. Herkes harika hissetmeyi ve kendine bakmayı hak ediyor.” Profesyonel dedi ve dalgalara geri döndü. Çünkü hedefi sadece rekor kırmak değil, aynı zamanda büyük bir sempatiyle başardığı 40 saatlik rekoru da kırmaktı. Johnston’a bir ekip tarafından destek verildi ve sağlık görevlileri sporcuyu kontrol etti. Sörfçü yüzlerce dalgayı yönetti. Ancak kampanya kendi içinde bir amaç için değil, iyi bir amaç içindi: Çünkü dünya rekoru, gençlerin ruh sağlığını geliştirmek için para topladı.


Daha

Bir Sidney sahilinde, eski profesyonel sörfçü Blake Johnston önceki sörf dünya rekorunu kırdı ve ardından büyük bir farkla kırdı. Ancak, eylem aynı zamanda iyi bir amaç içindi.

Avustralyalı eski bir profesyonel sörfçü, iyi bir amaç için para toplarken tahtada bir rekor kırdığını iddia ediyor. Sidney metropolünün açıklarında, Blake Johnston tahtadan ancak Cuma sabahı (yerel saatle) erken saatlerde, Güney Afrikalı Josh Elsin’in kesintisiz sörf setinde 30 saat on bir dakikalık önceki dünya rekorunu kırdığını söyledikten sonra atladı.


Instagram hesabında yayınlanan bir Haberya göre, 40 yaşındaki Cronulla Plajı’nda gazetecilere, taraftarlara ve izleyicilere tezahürat yapmak için kısa bir süre karaya çıktı. Johnston, “Hala yapacak işlerim var,” dedi ve ardından kendi belirlediği 40 saatlik sürekli sörf sınırına baktı: “40 (saat) dedim, o yüzden tekrar geri dönelim.” Uzun vadeli sörfüne Perşembe sabahı erken saatlerde başladı.


Blake Johnston en az 500 dalgada ustalaşıyor
Sörf tahtasında on saat daha çalıştıktan ve en az 500 dalgada ustalaştıktan sonra, sörf eğitmeni nihayet Cuma öğleden sonra kıyıya çıktı. Johnston, sağlık görevlileri tarafından tedavi edildi ve fotoğraflarda görüldüğü gibi hayranların omuzlarında taşındı. Daha sonra ailesiyle birlikte otomobille uzaklaştı. Rekor denemesinin amacı aynı zamanda gençlerin ruh sağlığıyla ilgilenen bir vakıf için para toplamaktı: “Herkes kendini iyi hissetmeyi hak eder.”


tkr
DPA

#Konular