DFL anlaşması: 96 patron Kind, yatırımcı sürecinin başarısızlığından korkuyor

fator

New member
DFL anlaşması
96-Boss Kind yatırımcı sürecinin başarısızlıkla sonuçlanmasından korkuyor

Hannover 96'nın genel müdürü Martin Kind, DFL anlaşmasının gerçekleşmemesi durumunda Alman futbolunun zarar görmesini bekliyor. Fotoğraf

© Swen Pförtner/dpa

Martin Kind, Alman profesyonel futbolundaki mevcut taraftar protestolarının kilit isimlerinden biri. 96'nın patronu artık yatırımcıların katılımına inanmıyor. Ve başka korkuları da var.

Hanover patronu Martin Kind, bir yatırımcının Alman profesyonel futboluna girmesi için devam eden müzakere sürecinin başarılı bir şekilde sonuçlanacağına artık inanmıyor. Kind, Pazar akşamı NDR'nin “Sportclub” programında yayınlanan röportajında ”Hepsi okulu bırakacak” dedi.

Geriye kalan iki ilgili taraftan biri olan Blackstone'un çoktan çekilmiş olması onun için sürpriz değil. Kind, “Tamamen anlıyorum. Blackstone'da sorumluluğum olsaydı ben de aynı şeyi yapardım. Güvenebilecekleri ortaklara ihtiyaçları var. Ve DFL şu anda güçlü bir izlenim bırakmıyor” dedi. Bir milyar avroyla başlamanın temel gereksinimleri “güvenilirlik, gizlilik, profesyonellik”tir.

DFL, TV gelirinin yüzdelik bir payı için bir finansal yatırımcıdan bir milyar avro toplamak istiyor. 36 profesyonel kulüp anlaşmaya oy verdiğinde gerekli olan üçte iki çoğunluk zar zor elde edildi. Gizli oylamadan bu yana Kind'in nasıl oy kullandığına dair pek çok tartışma yaşandı. Hannover'in kulüp yönetimi Kind'e yatırımcının katılımına karşı oy kullanma talimatı vermişti. Ancak oylama sonuçları ve muhaliflerin kamuya açık itirafları Kind'in evet oyu verdiğini ve böylece DFL planının gerekli çoğunluğu kazanmasına yardımcı olduğunu gösteriyor.

“Aklını açmalısın”

Pek çok taraftar haftalardır stadyumlarda, çoğunlukla girişe karşı nesneler fırlatarak protesto gösterisi yapıyor ve maçlar defalarca kesintiye uğruyor. Kind, bu hayranların davranışlarını kategorik olarak reddediyor. “Futbol sahaları yasal bir boşluk değil. Bunun çok açık bir şekilde söylenmesi gerekiyor” dedi Kind. “Eğer buna izin verirsek oyunun kurallarını üçüncü şahıslara bırakmış oluruz. Ancak bu kaosa yol açar ve bu kesinlikle mümkün değil” dedi ikinci lig futbol takımının çoğunluk hissedarı.

Kind, mevcut yatırımcı sürecinin ötesinde Alman profesyonel futbolunun zarar görmesini bekliyor. 79 yaşındaki oyuncu, “Korkarım bu durum gelecekte televizyon sözleşmeleriyle ilgili müzakereleri ve sponsorları da etkileyecek” dedi. “Burada herhangi bir korku senaryosu yazmak istemiyorum. Ancak zihninizi açıp, kararların piyasalar ve olası ortaklar üzerindeki etkilerinin ne olduğunu düşünmelisiniz.” Kind, yatırımcının girişi başarısız olursa bunun durgunluk anlamına geldiğini söyledi. “Ve durgunluk her zaman gerileme anlamına gelir.”

dpa

#Konular