Bundesliga: Rummenigge, Guerreiro’nun Bayern Münih’e taşındığını doğruladı

fator

New member
Bundesliga
Rummenigge, Guerreiro’nun Bayern Münih’e transfer olduğunu doğruladı

Eski Bayern CEO’su Karl-Heinz Rummenigge şimdi denetleme kurulunda oturuyor. Fotoğraf

© David Hint şarkısı / dpa

Karl-Heinz Rummenigge açısından bakıldığında FC Bayern, Guerreiro ve Laimer imzalarıyla transfer pazarındaki ilk gerçek adımları attı. Fırtına merkezinde hala bir ihtiyaç görüyor.

Denetim Kurulu Karl-Heinz Rummenigge, Borussia Dortmund’dan Raphael Guerreiro’dan FC Bayern Münih’e yaklaşan transferini onayladı. Münih’in uzun süredir CEO’su olan DAZN, Manchester City ve Inter Milan arasındaki Şampiyonlar Ligi finali öncesinde “Artık Guerreiro ve Laimer ile iyi oyuncularımız var” dedi.

Medya daha önce Guerreiro ile bir anlaşma yaptığını bildirmişti. RB Leipzig’den orta saha oyuncusu Konrad Laimer’in değişikliği Cuma gününden bu yana resmiyet kazandı.

Ayrıca Rummenigge, Alman futbol şampiyonlarında, özellikle fırtına merkezinde harekete geçme ihtiyacı görüyor. 67 yaşındaki oyuncu, “Lewandowski’yi kaybettiniz, bu tüm müsabakalarda kaçırdığınız en az 50 gol demekti. Bu konuda bir şeyler yapılması gerekecek” dedi.

Küçük grup kadroyu planlar

O ve Onursal Başkan Uli Hoeneß, yeni bir spor direktörü bulunana kadar başlangıçta küçük bir grubun üyeleri olarak kadro planlamasına katılacaklardı. “Bir spor direktörümüz veya sportif direktörümüz olur olmaz Uli ve ben de emekli olacağız. Zaman zaman olayları eleştirel bir şekilde inceleyeceğiz, bu gerekli.”

Münih takımı, üst üste on birinci şampiyonluğunu kazandıktan hemen sonra CEO Oliver Kahn ve sportif direktör Hasan Salihamidzic ile yollarını ayırdı. Rummenigge daha sonra denetim kuruluna geçti ve Kahn’ın yerine Jan-Christian Dreesen geçti. Salihamidziç’in halefini arayan Rummenigge, “Bunu sakince yapacağız,” dedi. Yeni sportif direktör için en önemli kriter “kalite” dir. TV yayıncısı Sky, RB Leipzig’den Max Eberl’in hala favori olduğunu bildirdi.

Rummenigge, Alman rekor şampiyonlarının gelecekteki oryantasyonu hakkında şunları söyledi: “Bazen ‘Mia san Mia’yı fazla zorluyorum. FC Bayern’e özel bir şekilde liderlik etmelisiniz. Kulübün yeniden empati kurması gerekiyor, bizde kalite var.”

dpa

#Konular