Bundesliga: Rapor: Glasner sezon sonunda Frankfurt’ta veda ediyor

fator

New member
Bundesliga
Rapor: Glasner sezon sonunda Frankfurt’ta veda ediyor

Glasner’ın Frankfurt’taki süresi önümüzdeki haftalarda sona erebilir. Fotoğraf

© Sebastian Gollnow/dpa

Frankfurt’ta bir kriz var ve Oliver Glasner’ın yerine geçmesi tartışılıyor. Şimdi teknik direktör ile sportif direktör arasında bir kriz konuşması yapılmalıydı ve karar verilmişti.

Basında çıkan bir habere göre Eintracht Frankfurt ve teknik direktör Oliver Glasner, Berlin’de oynanacak kupa finalinin ardından yollarını ayıracak.

Bild’in haberine göre teknik direktör ve sportif direktör Markus Krösche ile kısa süreli kriz zirvesinin ardından karar verildi. Avusturyalı oyuncu, 3 Haziran’da Leipzig’e karşı oynanacak kupa finaline kadar görevde kalacak.

48 yaşındaki Avusturyalı oyuncunun Hessen ile 2024 yazına kadar sözleşmesi bulunuyor. Geçen sezon Eintracht ile Avrupa Ligi’ni kazanmış ve böylece Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk maçına çıkmıştı.

Glasner’ın birçok üst düzey uluslararası kulüpte takas edildiği bildiriliyor. Frankfurt’ta Dino Toppmöller ve Matthias Jaissle potansiyel halefler olarak görülüyor.

Hellmann, Glasner’ı alenen sorguladı

Frankfurt’un geleneksel kulübü şu anda krizde. Glasner, hafta sonu TSG 1899 Hoffenheim’da 1: 3’te öfkesini kaybetti. Çimenlikte disiplinsizlikten kırmızı kart gördü ve basın toplantısında öfkeli bir konuşmaya başladı.

Tüm oyuncular ve spor direktörü Krösche (42) maçın ardından ilk olarak yorum yapmadı. Pazar günü, Glasner daha sonra yönetim kurulu sözcüsü Axel Hellmann tarafından röportajından dolayı açıkça azarlandı. Hellmann, koçla birlikte bir gelecekten ilk kez alenen şüphe duydu.

İlkbaharda Eintracht, Glasner’ı 2024’ün ötesine uzatmak istedi. Ancak teknik direktör bunu ilk başta kabul etmedi ve şu şekilde haklı çıkardı: “Eğer bencil olursam, sözleşmeyi uzatırım, daha fazla para alırım, bir çıkış maddesi alırım.” yazıyor ve beni kovarlarsa ben de daha fazla para kazanacağım. Bu bencillik. Ama bunu yapmıyorum çünkü bu bayağılıklardan çok daha fazlası hakkında.”

dpa

#Konular