Bundesliga: Nagelsmann danışmanı Struth, Bayern’i eleştiriyor

fator

New member
Bundesliga
Nagelsmann danışmanı Struth, FC Bayern’i eleştiriyor

Danışman Volker Struth, Nagelsmann’ın Bayern’de ayrılma şeklini eleştirdi. Fotoğraf

© Federico Gambarini/dpa

Julian Nagelsmann’ın danışmanı Volker Struth, rekor Alman şampiyonu FC Bayern Münih’i 35 yaşındaki teknik direktörden ayrılma şekli nedeniyle eleştirdi.

Julian Nagelsmann’ın danışmanı Volker Struth, rekor Alman şampiyonu FC Bayern Münih’i 35 yaşındaki teknik direktörden ayrılma şekli nedeniyle eleştirdi.

“Bild” gazetesinin “Phrasen Mäher” podcast’inde Struth, “Daha önce hiç böyle bir “nasıl”la karşılaşmamıştım,” dedi. Mart sonunda Nagelsmann’dan ayrılmanın seyri çok tartışmaya neden oldu.

57 yaşındaki Struth, bir gazeteci onu arayıp “Ama bu Julian ile hızlı gitti” dediğinde, Köln’deki bir restorana gittiğini ve şarap içtiğini bildirdi. Köln yerlisi ekledi: “Benden ne istediğini bilmiyordum.”

Karar “hala yanlış”

Daha sonra Nagelsmann ile temasa geçildi. “Julian da hiçbir şey bilmiyordu ve şöyle dedi: Benimle dalga geçmek mi istiyorsun,” dedi Struth. Danışman, kulüpten muafiyeti ancak “24 saat sonra” öğrendiği için özellikle rahatsız oldu.

Bayer Leverkusen ile 1-2 berabere kalan Bayern, Nagelsmann ile yollarını ayırdı. Struth “hiçbir şey olmayacağına” servetiyle bahse girmezdi. Ancak yine de kararın “yanlış” olduğunu düşünüyor çünkü Nagelsmann “çok, çok iyi bir teknik direktör”. Önümüzdeki 15, 20 yıl içinde, bir yerden yeniden başladığında bunu kanıtlayacağını düşünüyorum.”

dpa

#Konular