Bundesliga: Köln teknik direktörü Baumgart, Bayern yenilgisini kendi üzerine aldı

fator

New member
Bundesliga
Köln teknik direktörü Baumgart, Bayern’in yenilgisini kabul etti

Köln antrenörü Steffen Baumgart ilk kez üç kişilik bir takıma güvendi. Fotoğraf

© Rolf VennenbeHaberler/dpa

İlk defa üç kişilik bir takımda ve başlangıçta biraz fazla cesur: Köln antrenörü Steffen Baumgart’ın FC Bayern’e karşı taktiği pek işe yaramadı. Bunu hemen ardından itiraf etti.

1. FC Köln’ün teknik direktörü Steffen Baumgart, serinin şampiyonu FC Bayern Münih’e karşı evinde alınan 0-1’lik mağlubiyetin sorumluluğunu üstlendi.

Takımının 20. dakikada Harry Kane’in kontra atak golüyle 1-0 mağlup olmasının ardından Baumgart, “İlk 30 dakika tamamen benim sorumluluğumda” dedi: “Çocukları ileri ittim ve çok yükseğe çıktım.” ve onları hata yapmaya zorladı. Ne yazık ki bu tamamen ters gitti.”

Bir diğer ilginç nokta ise Baumgart’ın başlangıçta takımını üç kişilik bir zincirle sahaya çıkarmasıydı. Bir yıl önce kendisine üç kişilik bir zincirle oynayıp oynamayacağı sorulduğunda şu cevabı vermişti: “Genellikle her derde deva olarak kabul edilir, ancak çoğu zaman park edilmiş bir otobüse sahip beş kişilik bir zincirdir. Bu benim hikayem değil.” Yine de Bayern’e karşı riske girdi. Daha sonra şunları söyledi: “Benim için ilk kez üç kişilik bir grup vardı. Bunu Paderborn’da da hiç yapmadım.” “Fakat rakibin kalitesi çok yüksekti.”

Lisanslı oyuncu departmanı başkanı Thomas Kessler, FC’nin gelecekte muhtemelen arka üçlüyle oynamayacağını belirtti. “Bizim gibi bir durumda olduğunuzda, bunu çok düşünürsünüz. Bu oyunun maç planının fikri buydu. Ancak bu, sistemde köklü bir değişiklik planladığımız anlamına gelmiyor.”

dpa

#Konular