Bundesliga: Eberl’in Bayern’de spor direktörü olmasıyla ilgili yeni spekülasyonlar

fator

New member
Bundesliga
Eberl’in Bayern’de spor direktörü olmasıyla ilgili daha fazla spekülasyon

RB Leipzig, Eylül ayı başında spor direktörü Max Eberl ile yollarını ayırmıştı. Fotoğraf

© Jan Woitas/dpa

Max Eberl FC Bayern’e gelecek mi? Sky’a göre taahhüt “gittikçe yaklaşıyor”. Kış transferlerini özellikle iki kişinin yapması gerekiyor.

Max Eberl’in FC Bayern Münih’teki geleceği hakkında spekülasyonlar devam ediyor. Sky’a göre futbol menajerinin imzası “gittikçe yaklaşıyor”. Alman şampiyonların denetim kurulu geçen hafta toplandı ancak sonrasında resmi bir oylama yapılmadı.

Hasan Salihamidzic’in Mayıs ayı sonunda sportif direktörlük görevinden ayrılmasından bu yana FC Bayern’de bu pozisyon boş durumda. Onursal Başkan Uli Hoeneß geçtiğimiz günlerde bu pozisyon için muhtemelen önümüzdeki dört ila altı ay içinde bir kişinin işe alınacağını söyleyerek hazırladığı zaman çizelgesini bir kez daha doğruladı.

Hoeneß, bir aydan uzun bir süre önce RTL/ntv’de yapılan bir röportajda “O zaman bakalım Max mi yoksa başka biri mi olacak” dedi. Hoeneß, yönetim kurulu üyelerini atayan denetim kurulunun bir üyesidir.

Bir hafta önce yapılan denetleme kurulu toplantısından sonra, pazarlama müdürü Andreas Jung’un (61) neredeyse otuz yılın ardından yaz aylarında kulüpten ayrıldığı öğrenildi. Jung’un kararının Eberl’in (50) heyecan verici kişiliğiyle hiçbir nedensel bağlantısı yoktur, sorumluluk alanı farklıdır. Ancak insanlar seri şampiyonlarını geleceğe taşıyacak yönetim kurulundan bahsederken, eski Mönchengladbach ve eski Leipzig teknik direktörünün adı uzun süredir anılıyor.

Aceleye gerek yok

CEO Jan-Christian Dreesen’in söylediği gibi, kış transfer döneminde Münih’teki sorumlular işin “Thomas (Tuchel) ile birlikte Christoph Freund ile çok emin ellerde” olduğunu düşünüyor. FC Bayern, spor yönetim kurulu meselesi söz konusu olduğunda fazla aceleye gerek görmüyor.

RB Leipzig, Eylül ayının sonunda FC Bayern’e karşı oynayacağı önemli maçtan kısa bir süre önce Eberl ile yollarını ayırmıştı. RB patronlarının bakış açısına göre bunun nedeni, Eberl’in Leipzig’e olan bağlılığının olmamasıydı. FC Bayern’e olası bir transferin yanı sıra, Eberl’in halihazırda Liverpool FC ile de bağlantısı bulunuyor. DPA’nın verdiği bilgiye göre Saksonlar, Eberl’in yeni bir kulüpte çalışmak istemesi halinde yaklaşık 5 milyon euro talep ediyor. Görünüşe göre RB ve Eberl bu konuda anlaştı.

dpa

#Konular