Bundesliga: BVB teknik direktörü Terzic şampiyonluk finalinden önce: “Yolu taçlandırmak istiyorum”

fator

New member
Bundesliga
BVB teknik direktörü Terzic şampiyonluk finali öncesi: “Yolu taçlandırmak istiyorum”

BVB teknik direktörü Edin Terzic, şampiyonluk mücadelesinde mutlu bir son umuyor. Fotoğraf

© Tom Weller/dpa


BVB, dokuzuncu şampiyonaya sadece bir galibiyet uzaklıkta. Mainz’e karşı iç saha maçı öncesinde şehirde büyük bir coşku var. Ancak teknik direktör Terzic hazırlıkta normalliğe güveniyor.

BVB teknik direktörü Edin Terzic, son yılların en heyecan verici Bundesliga şampiyonası finali öncesinde herhangi bir özel önlem almadı. Cumartesi günü FSV Mainz 05’e karşı kendi evinde oynadığı maç öncesinde profesyonelleri arasında zaten yüksek olan gerilimi artırma konusunda endişeli olduğundan, denenmiş ve test edilmiş olana güveniyor.


Futbol hocası, FC Bayern ile uzun mesafeli şampiyonluk düellosu için “Elbette bizim için çok özel bir hafta. Ancak önemli olan, özel bir şey yapmamanız. Olağanüstü şeyler talep etmekle ilgili değil.” . “Bunun bizi fazla etkilemesine izin veremeyiz. Saha geçen haftakiyle aynı büyüklükte. Ve top geçen haftaki kadar yuvarlak.”


Son maç gününden önce BVB, Münih’teki rekor Alman şampiyonlarının iki puan önünde lider durumda ve dokuzuncu şampiyonluğunu bir galibiyetle kutlayabilir. Mücadeleci bir tavır sergileyen Terziç, hafta boyunca gösterdiği iyi antrenman performanslarına değinerek, “Henüz işimiz bitmedi ama hazırız. Takım olarak, kulüp olarak, şehir olarak yolumuzu galibiyetle taçlandırmak istiyoruz.” Cumartesi.” Yine de onu zor bir görev bekliyor: “Mainz’in güçlü yönleri açıkça görülüyor. Ligin en formda takımlarından biri ve çok olgun oynuyorlar.”


Lig liderlerinin genç yıldız Jude Bellingham ile yeniden plan yapıp yapamayacaklarını zaman gösterecek. 19 yaşındaki İngiliz milli oyuncu, iki hafta önce Mönchengladbach ile oynanan maçta dizinden sakatlandı ve Çarşamba günü takım antrenmanlarında hâlâ oynamamıştı. Terziç, “Jude ile ilgili hâlâ bir soru işareti var. Antrenman programını yoğunlaştırmayı başardı. Oldukça iyi görünüyor. Kısa sürede bir karar vereceğiz.”


Hâlâ genç olan koçluk kariyerinin muhtemelen en önemli maçı öncesindeki ruh hali sorulduğunda, 40 yaşındaki koç sakince şu yanıtı verdi: “Benim için en önemli maç olup olmadığını söyleyemem.” Ama “en güzeli”dir.


Oyun hakkında BVB kadro bilgileri


dpa

#Konular