Bakan Kasapoğlu, Yunus Emre anısına şiir okudu

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Bakan Kasapoğlu, Yunus Emre anısına şiir okuduGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yunus Emre anısına hazırlanan “Gönüller Yapmaya Geldik” ünlü albümünde yer saha “Haktan Gelen Şerbeti” ünlü şiirini gala gecesinde yaşayan olarak okudu.

Bakan Kasapoğlu, ATO Congresium’bile Yunus Emre anısına hazırlanan “Gönüller Yapmaya Geldik” ünlü albümünün gala gecesine katıldı. Yunus Emre’nin şiirlerinden oluşan ve 8 sanatçının yeraldığı albümün gala programı, Bakan Kasapoğlu’nun Yunus Emre’nin “Haktan Gelen Şerbeti” şiirini okumasıyla başladı.

Şiiri okumasının akabinde tek konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, insanlığın başlangıcından yerde yana, toplulukların ve milletlerin sözle var olup, sözle anlaştığını ifade etti.

“Derviş Yunus, asırlardır olageldiği gibi zaman dahi bizi güzel ezgileriyle tek araya getirdi”

Sözün, hep olageldiği gibi hep dahi olmaya sürme edeceğini tamlayan Bakan Kasapoğlu, sözlerine şöyle sürme etti:

“Elbette insanlığın devranı yeryüzünde döndükçe söz ya bile gönül gibi sözün ya bile birim üstatlarından Yunuslar hep olacaklardır. En önemli toplumsal ortak kabullerimizden, bakan değerlerimizden akraba olan Derviş Yunus, asırlardır olageldiği gibi zaman dahi bizi öylesine güzel ezgileriyle tek araya getirdi. Çünkü o asırlar önce ‘gönüller yapmaya geldik’ demişti.”

“Gençler için pek sayı emek yaptık”

Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak her alanda gençleri güçlü kılmak, onların tüm süreçlerde etkin olmalarını sağlama namına pek sayı emek yaptıklarına işaret etti.

Kültürde, sanatta, eğitimde, sosyal faaliyetlerde ve sporda sayı geniş tek hizmet yelpazesini gençlere sağladıklarını nâkil Bakan Kasapoğlu, “Projelerimizde, yatırımızla, icraatlarımızla her sürekli gençlerimizin yanında, onlarla beraberce olma gayretimiz var.” ifadesini kullandı.

Sanatçılar albümde yer saha eserleri söyledi

Bakan Kasapoğlu’nun konuşmasının akabinde “Gönüller Yapmaya Geldik” ünlü albümünde yer saha sanatçılar eserleri seslendirdi.

Albümde sanatçılardan Aykut Kuşkaya “Gönüller Yapmaya Geldim”, Onur Şan “Bir Kararda Durmayalım”, Dilek Türkan “Sordum Sarı Çiçeğe”, Ender Doğan “Ali Almış Sancağını Eline”, Fatih Koca “Canım Kurban Olsun Senin Yoluna”, Gülay “Göçtü Kervan”, Hakan Aysev “Bana Seni Gerek Seni” ve Mehmet Erdem “Severim Ben Seni” eserlerini okudu.

Gala gecesinin son bölümünde Bakan Kasapoğlu, konuk sanatçılarla beraberce sahneye çıkarak Yunus Emre’nin ‘Gel gör beni sevi neyledi’ ünlü eserini seslendirdi.

Bakan Kasapoğlu, henüz sonra sanatçılara günün anısına plaket verdi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.