Avrupa Şampiyonası elemeleri: Hollanda, son dakika golüyle Avrupa Şampiyonası yolunda

fator

New member
Avrupa Şampiyonası elemeleri
Hollandalı son dakika golüyle Avrupa Şampiyonasına doğru gidiyor

Virgil van Dijk, maçın bitimine kısa bir süre kala Hollanda adına önemli galibiyet golünü attı. Fotoğraf

© Thanassis Stavrakis/AP/dpa

Hollandalılar, Almanya’daki Avrupa Şampiyonası yolunda büyük bir adım atıyor. Kaptan Virgil van Dijk bunu meşhur son dakikada sağlıyor. Portekizli Cristiano Ronaldo yine iki gol attı.

Hollanda, son dakika golüyle Almanya’da Avrupa Futbol Şampiyonası yolunda büyük bir adım attı. Kaptan Virgil van Dijk, Yunanistan’da uzatma süresinin üçüncü dakikasında penaltıyla 1-0 (0-0) galibiyete imza attı.

Sonuç olarak Hollandalılar B Grubu’nda ikinci sıraya yükseldi ve 2024 turnuvasının biletini artık kendi ellerinde buldu. Ayrıca Oranje, aynı puana sahip olan ve şu anda üçüncü sırada yer alan Yunanlılara kıyasla bir maç daha az oynadı. Atina’da uzun süre beraberlik gibi görünüyordu. Hoffenheim’lı Wout Weghorst 27. dakikada penaltıyı kaçırdı.

Ronaldo ve Portekiz yine ikna etti

Portekiz zaten Avrupa Şampiyonası biletini almıştı ama aynı zamanda süperstar Cristiano Ronaldo sayesinde muhteşem bir performans daha sergiledi. Seleção, Bosna-Hersek’te karşılaşmayı 5-0 (5-0) kazandı. Çift paketleyiciler Ronaldo (5./el penaltı/20.), Bruno Fernandes (25.), João Cancelo (32.) ve João Félix (41.) aradan önce her şeyi netleştirdi. 38 yaşındaki Ronaldo için milli formadaki goller zaten 126 ve 127’ydi. Portekiz, J Grubu’nda şu ana kadar oynadığı sekiz ön eleme maçının tamamını kazandı ve kendi attığı 32 golün yalnızca ikisini kalesinde gördü.

Slovakya da Lüksemburg’u 1-0 (0-0) yenerek Avrupa Şampiyonası’na büyük bir adım daha yaklaştı. David Duris (77.) belirleyici golü attı, bu da Slovakların Portekiz’in ardından ikinci sırayı aldığı ve üçüncü sıradaki Lüksemburg karşısında puan farkını beş puana çıkardığı anlamına geliyor.

dpa

#Konular