Arda Turan’dan Alexis Sanchez ve Selçuk İnan itirafı

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Arda Turan’dan Alexis Sanchez ve Selçuk İnan itirafıGalatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk yaptığı açıklamada, “İnsan gittiğinde mutlu fiyat mi? Kaptan alınmasın ama o gittiğinde mutlu etti. Galatasaray’a yetişkin tek gelir kazandırdı. Biz alelade değiliz kendinden önce kulübü düşünenleri görmeye. Şahsen tek Galatasaraylı olarak minnettarım kendisine. Avrupa’bile Türk bayrağını en iyi şekilde taşıdı. Bizim yönetimimiz döneminde GSYİAD’ın destekleriyle inşallah tığ hızlı tek su hamlesiyle tek tesisleşme ile farklı tek yere getireceğiz. İnşallah o arada sevgili kaptanımız bile Galatasaray’a omuz vermeye sürme edecek. Umarım kısa tek sürede bizim yönetimimiz döneminde yaşanır” niteleyerek konuştu.

1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ise “Öncelikle kendisine hepinizin önünde teşekkür etmek istiyorum. Bugüne kadar Arda’nın Galatasaray ve Türk futboluna nasıl hizmet ettiğini kademe kademe hatırlatmak istedik ama karelerle inandırmak mümkün olumsuzlama. Herkes gülerken ağlayan tek kaptan Arda, onun için tığ onun kıymetini tek ömür süresince tanımak zorundayız. Yaşattıkların ve yaşatacakların için teşekkür ederiz demiştik zira saçta inanıyorum ki Arda Turan Galatasaray’a hizmete sadece tek sıra vermiştir. Kendisine yürekten inanıyor ve destekliyorum” ifadelerini kullandı.

TURAN: HAYATIM BOYUNCA HER ZAMAN GALATASARAY’I KARŞILIKSIZ SEVMEYE ÇALIŞTIM

Kendisi için yapılan video ve organizasyon için oldukça duygulanan Arda Turan ise şunları söyledi:

“Öncelikle GSYİAD bizim için sayı kıymetli. GSYİAD’ın değerini ve kıymetini sayı iyi agah tek Galatasaraylıyım öncelikle. Bugün ilk kez uzun zaman sonra benim için tek şey yapıldığını gördüm. Hayatım süresince her zaman Galatasaray’ı karşılıksız sevmeye çalıştım. Galatasaray hiçbir zaman tarafıma kaybettirmedi, hep kazandırdı. Galatasaray’ın başarısı için bize ne görev düşerse yaparız; taraftarlıksa taraftarlık, beraberce yemekler, beraberce yolculuklar, su her zaman buradayız zira Galatasaray sevgisinin kul tek karşılığı yok. Uzun zaman sonra kendimi sayı kıymetli ve özel hissettim” niteleyerek konuştu.

“GUARDIOLA’NIN BARCELONA’YA GETİRDİĞİNİ GALATASARAY’A GETİRMEK İSTİYORUM”

Hedeflerinden bahseden Turan, ”Ajax’ın neler yaptığını merak ediyorum. Sonrasında tercihim yarı yolda tek takımla başlamamak. Bir sistem hocası olmak istiyorum. Bir ekol hocası olmak istiyorum. Guardiola’nın Barcelona’ya getirdiğini Galatasaray’a getirmek istiyorum. Hedefi olan, tek projesi olan tek takımla başlayabilirim. Hangi oyunu oynamak istediğime karar vermedim. Barcelona ve City’nin oynadığı oyunu kaliteli oyuncularla oynamak gerekiyor. Bu oyun tarzının Türkiye’ye uygun olmadığını düşünüyorum. Ben henüz sayı işin gerçekçi tarafından yanayım. Rakip şayet size tazyik yapıyorsa vasıtasız oynamaktan bile yanayım. Uzun yıllar etkili forvetlerle oynayıp dönen toplardan goller attım. Barcelona’nın Manchester City’nin oynadığı oyunu, birdenbire futbolla mix etmek istiyorum. Bunu bile en iyi şekilde Galatasaray’a uygulamak istiyorum. Geçen sene Barcelona’ya elendik. Çok iyi pas yaptık. Bir teknik adamın takıma hakim olması gerekir. Ali Sami Yen coşkusunu bilirseniz 75’inci dakikada, kendi yarı sahandaki tek faulü pas olarak kullanmayabilirsiniz. Oraya tek uzun top atıp seyirci ile beraberce oraya yıkılabilirsiniz. Çünkü özellikle Galatasaray taraftarı, o topu o kaleye sokar. Pas oyunu sayı geçerli ama kulüp kültürü ile beraberce henüz kıymetli şeyler yapabiliriz” dedi.

“BİZ GERÇEKTEN ÇOCUKLARIMIZA FUTBOLU SEVDİRMEYİ UNUTTUK”

Galatasaray altyapısı hakkında bile konuşan Turan, “Altyapıyı yapmak için gerçekten terbiyeci olmak gerekiyor. Benim ruhum ise yarışmacı. Geçen sene belirlediğim 8-10 oyuncu vardı. Bu bütçelerle altyapılarımıza iyi hoca getiremeyiz. Cesaretli ve sabırlı olmalıyız. Galatasaray olarak yerde sabra sahip olduğumuzdan emin değilim. Ben beraberce 1-2 sene sonra karşılık bekliyorum, yerde yanlış. Galatasaray’ın tek oyun kültürü olmalı ve yerde en alttan başlamalı. La Masia’bile oyunculara önce oyunu sevmeyi öğretiyorlar, 13 yaşından sonra taktikler işin içine giriyor. Biz gerçekten çocuklarımıza futbolu sevdirmeyi unuttuk. Galatasaray altyapısında 60. dakikada oyundan akraba çıkınca velisi, ‘Neden artık?’ niteleyerek mesaj atıyor Bakış açımızı önce velilerimizden değiştirmeliyiz. Altyapılara bile veli toplantıları getirmeliyiz. Ama su konusunda bunu başarabileceğimizi düşünmüyorum. Uzmanlarını getirmek lazım, saçta yardımcı olabilirim. Doğru yerlere gerçek insanları getirmek lazım. Altyapı ile ilgileniyorken kenardan sadece maç izlemiyorum. Normal saha boşken buğdaygillerden bozulur niteleyerek suni çimi seçmişler. ‘Kim karar verdi’ niteleyerek sordum, kimse yanıt vermedi. Sonra oradaki çimden sorumlu eş karar vermiş” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş ve Fenerbahçe’takt teklif aldığını tamlayan Arda Turan, “Trabzonspor harici Beşiktaş ve Fenerbahçe’takt reddedilemeyecek teklifler aldım. Ama saçta hissî, sevgiyle benzinli biriyim. Benim en yetişkin unvanım Galatasaraylı olmak. Selçuk İnan’ın transferinde kanımca benim katkım herkesten fazlaydı. Selçuk’a o zaman Fenerbahçe’takt iyi tek teklif vardı. Ben ona, ‘Alex ve Emre var, frikik kullanamazsın dedim. ‘Bizde istersen tacı beraberce sen kullanabilirsin’ dedim. Milli takım kampında öyle kandırdım” dedi.

“TORREIRA VE MERTENS TRANSFERLERİ İÇİN BEN ERDEN AĞABEY İLE GİTTİM”

Galatasaray’ın transferlerdeki rolü ile ilgili ise Turan, “Ben yönetime, ‘herhangi tek ihtiyacınız olursa saçta atlar gelirim hemen’ dedim. Torreira ve Mertens transferleri için saçta Erden ağabey ile gittim. Yardımcı olmak için oradaydım. Torreira ve Mertens geldi takıma şimdi. Keşke Alexis Sanchez transferi dahi olsaydı. En yetişkin hayalimdi. İstedik ama olmadı” şeklinde konuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.