Ali Koç: Penaltı pozisyonu dışarıda gibi geldi

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Ali Koç: Penaltı pozisyonu dışarıda gibi geldi09.08.2022 01:35 Son Güncelleme: 09.08.2022 01:35

Ümraniyespor’u gösterdiği performans nedeniyle tebrik fail Ali Koç, “Bugünkü sonuç ansızın tek sonuç ama ihtimal dahi hayırlı tek sonuç. Hem eksiklerimizi görmek hem uyanmak için. Öncelikle Ümraniyespor’u tebrik etmek istiyorum. Ligimize yeni çıkma tek ekip ama tecrübeli tek ekip gibi sahada elinden geleni yaptı. Dolayısıyla onların hakkını vermek gerek. Biz kötüydük. Çok henüz iyisini bekliyorduk. Ancak şu aşamada panik olacak, endişeye kapılacak hiçbir şey yok. Hayırlı sonuç demek şunu kastediyorum. Hep az hafta kazanarak başlıyoruz. Sonra sıkıntı devre oluyor. Belki dahi yerde sezon beklentilerimiz çerçevesinde yerde mukaddime, hayırlı tek mukaddime olur söylemek istiyorum. Biz takımımıza, hocamıza sonuna kadar güveniyoruz. Transferlerin çoğunu yaptık. Bir mevki kaldı. Şimdi elimizdeki fazla yabancıları elden çıkartmak için 4 haftamız var. Ona odaklanıyoruz. Benim endişe ettiğim hiçbir şey yok. Özlediğimiz, arzuladığımız son Kiev maçları bile karışma kırmızı karta kadar, ondan sonraki maç futbol yerleşecektir. Taraftarımızın görmek istediği futbol bizim normumuz haline gelecektir. Bu norm olumsuzlama, futbol kazası diyelim” şeklinde konuştu.

“POZİSYON DIŞARDA GİBİ GELDİ”

Ümraniyespor’un penaltı kazandığı pozisyonun net şekilde sıkıntı sahası sayılmazsa olduğunu tamlayan Ali Koç, “Bana bile net dışarda geldi. VAR’bile bile bay zaman harcandı. Biz hayret ettik. Ama hakem kötüydü. Ama hakemin kötü olması, oynadığımız kötü futbolun bizi aldatmaması lazım. Bence en feci hâl, oyunun sayı durması. Bizim Türkiye’dahi bu umar bulmamız lazım. Oyun, mütemadiyen duruyor. Hakem bildiğimiz hakem. Geçen sezonlardan bile sıkıntılı tek isim olduğu ortada. Burada yöneten kadro kanımca iyi değildi. Neredeyse her golde VAR’a gidildi. Oyun sayı fazla duran. Burada iki tane Avrupa maçı gördük. Orada bile gördünüz hakemleri. Tabii ki hakem hata yapabilecektir ama 90 dakikaya yerde kadar hata sığdırmak maharet ister. Ama hakem üstünde konsantre olmak gerçek olmaz. Çünkü tığ o zaman kötü oyunumuza mazeret arıyor oluruz. Ama yerde hakem performansını kabul edemeyiz. Bir henüz böyle tek şey başımıza gelirse, o zaman hâl sayı farklı olur. Tepkimiz dahi sayı sayı farklı olur. Bu hakemler için saçta geçen sezon söyleyeceklerimi söylemiştim. Gerekirse yerde sezon devamını bile getireceğim. Ama önemli olan Türkiye’dahi, ligde hangi maç olursa olsun futbolun henüz fazla oynanması. 90 dakikada oynama sürelerine baktığınız zaman pek sayı konuda olduğu gibi burada bile Avrupa’nın sayı gerisindeyiz. Bunu bile marka değeri açısından sakıncalı buluyorum. Futbolun paydaşlarının bunu hak etmediğini düşünüyorum” dedi.

“MUHTEMEL POZİSYONLAR İÇİNDE CEPTE YEDEK İSİMLER DURUYOR”

Yabancı kuralında yaşanan değişikliğin gerçek olduğunun altını çizen Koç, şöyle konuştu:

“Kural değişikliği, sayı gerçek tek kural değişikliği. Sayın Süleyman Hurma’nın fikridir. Başkanlar arasında, futbola en hakim olan isimlerden birisi. Çok gerçek tek karar. Doğru tek karar olduğu için dahi federasyon olumlu bakan. Onunla ilgili saçta yabancı transfer demek, 14’te kalacağız. Kategoriye girmeyenlerle yollarımızı ayıracağız. Bununla beraberce, Yüksek Divan Kurulu’nda ifade ettiğim gibi oyuncularımıza ilgi gösteren kulüplerde var. Bakarsınız, reddedemeyeceğimiz tek teklifle karşı karşıya geliriz, o zaman o mevkii içinde arayış içinde oluruz. Muhtemel pozisyonlar içinde cepte yedek isimler duruyor. U21 kuralı bile tek yarar. Onu bile 3 olmasa bile 1, 2 kıymetlendirmek istiyoruz.”

“BEN HOCAMIZA DA EKİBİMİZE DE GÜVENİYORUM”

Transfer planlamasının teknik yönetmen Jorge Jesus’un istek ve direktifleri çerçevesinde yapıldığını söyleyen Ali Koç, şu ifadeleri kullandı:

“Planlama tamamen hocanın istek ve direktifleri çerçevesinde. Buraya gelmeden 4, 5 diyordu. Takımla 1.5, 2 ağrı geçirince ve bazen fırsatlar bile çıkınca onları kıymetlendirmek istedik. Bizim camiamız öyle tek topluluk ki her şeyi hocaya bıraksan neden öyle yapıyorsun, transfer yapınca neden yönetim yapıyor, hoca yapmıyor. Bir orta yolu yok ne yazık ki. Ben hocamıza bile ekibimize dahi güveniyorum. Panik yapacak tek şey yok. Yolun başındayız. Dediğim gibi ihtimal dahi hayırlı tek sonuç oldu.”

“BİZ TRANSFER İMZALAMADAN KİMSEYLE KONUŞMUYORUZ”

Adı sarı-lacivertli ekiple angın Maxi Gomez konusunda gelen tek soru üzerine konuşan Ali Koç, “Bizim yoğurt yiyişimiz içildikten ortada. Biz transfer imzalamadan kimseyle konuşmuyoruz. Gittik, gördük, medyaya haber sızdırmak bizim öyle tek derdimiz yok. Buna bile saygı duymanız gerekiyor. İmzalandığı zaman görürsünüz. Bu kadar aşağılık. Maxi Gomez diyorsunuz. Oraya gelene kadar bize kimler yakıştırıldı bugüne kadar. Sadece yerde mevki için olumsuzlama. Sadece bize olumsuzlama. Pek sayı takıma. Ne yazık ki bazen menajerlerle, bazen gazete mensupları el ele iş yapıyor. Bunu bile tarafımdan iyi biliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“SAHA HAKEMLERİ VE VAR HAKEMLERİNİN AYRILMASI DOĞRU YÖNDE BİR ADIMDIR”

Saha ve VAR hakemlerinin ayrılmasının gerçek tek kadem olduğuna uyanıklık cazip Ali Koç, “Saha hakemleri ve VAR hakemlerinin emisyon gerçek yönde tek adımdır. Ben geçen sezon neler söyledim. Hakemler, atamalar nasıl olmalı bakın hepsi tek tek gerçekleşiyor. Doğru istikamette adımlar. Federasyonumuzun niyetinden hiçbir şüphem yok. Ama hakemlerimiz malumunuz. İnsanlar bile iyi niyet olmadığı sürece, istediğin sistemi getir, teknolojiyi kullan. İstediğimiz sonuca ulaşamayız” niteleyerek konuştu.

Transferin son haftasında çıkabilecek fırsatları beklediklerini tamlayan Ali Koç, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bazen maddi imkanlar sınırlıysa, istediğinizi yapamazsınız. Forvet pozisyonu bile en pahalı transfer. Ama tek gerçek henüz var ki Ağustos’un 10’undan sonra, son haftası geçmişte gördüğümüz gibi sayı farklı şeyler oluyor. Biz dahi onu bekliyoruz.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.