“Abdullah Avcı’da İstanbulspor’un emeği çok fazla”

Colocephali

Global Mod
Global Mod
“Abdullah Avcı’da İstanbulspor’un emeği çok fazla”Avcı maç sonu açıklamasına, “Sezonun ilk maçları, zor maçlardır. Benzer örnekleri sayı yaşadık. Ben İstanbul Büyükşehir Belediye’dahi iken lige yeni çıktığımızda ligin şampiyonunu yenerek başlamıştık. Bir dahi geçen hafta kupa aldık. Yorucu tek sezondan geçtik. Toparlanmalar kolay olmuyor. Kazanabilmek sayı önemliydi. İnişler, çıkışlar, oyun akışında henüz hâkim olmamız gerekiyor. Bunların hepsi ligin ilk maçında karşımıza çıkabilecek senaryoydu.” sözleriyle başladı.

İstanbulspor – Trabzonspor: 0-2

Teknik değerlendirmesinde ise Avcı, “Rakip 5’li başladı, 4’lüye döndü. İstanbulspor’un sayı güzel tek oyun planları var. Geçen sezon duran topta saha savunması yapıp gol yemeyen tek takıma duran toptan 2 gol attık. Taç atışlarına, duran toplara çalıştık.” sözlerini kullandı.

Takımının performansından genel olarak memnun olduğunu tamlayan Avcı, “Oyunculardan sayı memnunum. Performanslar tartışılır ama iyi niyetli şekilde söylediklerimizi sahaya yansıtmaya çalışıyorlar. İlk sezona önceden, galibiyetle başlamak önemli. İçerideki maçtan sonra Şampiyonlar Ligi maçımız var. Buraya gelen taraftara teşekkür ediyorum. Geçen sezondan festekiz bize sayı dayanak oldular. Cuma günü içeride oynayacağımız maçta yerde senenin ilk iç saha maçında bizimle beraberce desteklerini, enerjilerini yeni hikaye yazarken göstersinler. Cuma akşamı yerde kadar taraftarın gelmesi önemli.” niteleyerek konuştu.

Ünlü sanatçı merhum Kazım Koyuncu’yla ilgili fıkra müfit Avcı, “2004/05 galiba, yanlış hatırlamıyorsam, İstanbulspor’a karşı oynadığımız maçı burada izleyen Kazım Koyuncu bile izlemişti. Onu anmış olalım.” sözlerini kullandı.

Eski kulübü İstanbulspor’bile geçirdiği dönemden bahseden tecrübeli teknik eş, “İstanbulspor’un benim için başka yeri var. 8.5 sene geçirdim. Avcı piyasada varsa İstanbulspor’un emeği sayı fazla.” açıklamasını yaptı.

Avcı açıklamasının sonunda ise, “Bizim analizlerimiz, pratiklerimiz var. Haftanın son gününü bu ayırıyoruz. Süper Kupa’daki golümüz duran top; bu çalıştık, zaman duran toplarda 2 tane gol attık. Çalıştığımız başka opsiyonlar bile vardı. Bazen final paslarını atamadık. Rakibin alandan 2 oyuncu çıkarıp organizasyonlar yaptık. Bilgiye zaten açız. Bildiğimiz bazen şeyler vardı, onu uygulamaya çalışıyoruz. Oyuncu bile bunu almaya çalışıyor. İyi tek galibiyet deplasmanda. Haftaya taraftarın müthiş desteklerine ihtiyacımız var.” diye sözlerini noktaladı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.