25. Maç günü: Gladbach, Werder’e karşı galibiyeti kaçırdı – Ducksch beraberliği kurtardı

fator

New member
25. maç günü
Gladbach, Werder’e karşı galibiyeti kaçırdı – Ducksch beraberliği kurtardı

Gladbach’tan Marcus Thuram (M), Bremen’den Anthony Jung (solda) ve Fabio Chiarodia ile top için mücadele ediyor. Fotoğraf

© Marius Becker/dpa


Werder Bremen, güçlü yedek kaleci Zetterer ve çift golcü Ducksch sayesinde şanslı bir puan aldı. Borussia Mönchengladbach çok fazla birinci sınıf oyuncuyu affediyor.

Geç gelen ekolayzır, Gladbach’taki herkesin kalbinden bir bıçak oldu – ancak Marcus Thuram yedek kulübesinde özellikle kötü bir şekilde acı çekti. Borussia’nın forvet oyuncusu, yeni yükselen Werder Bremen’e karşı Bundesliga iç saha maçına neredeyse tek başına karar verebilirdi, ancak son düdükten yaklaşık on beş dakika önce değiştirilene kadar Fransız, birkaç büyük şansa rağmen yalnızca bir gol attı.


Ve bu yüzden Thuram, takımının son aşamada kesin olduğuna inandıkları galibiyetle kumar oynadığını ve sadece 2-2 (0-0) kazandığını kenarda boş boş izlemek zorunda kaldı.


DAZN’de Gladbach’tan Jonas Hofmann, “İşleri halletmek için inanılmaz sayıda şansımız vardı. Ve futbol o zamanlar olduğu gibi, Bremen geri dönecek,” dedi: “Tabii ki maçtan kötü bir hisle ayrılıyorsunuz.”


Ducksch, Werder için iki gol attı


Marvin Ducksch (65. dakika/89.), Werder’in en son on iki buçuk yıl önce kazandığı Aşağı Ren’deki tarafsız düelloda Bundesliga’da Bremen’i başka bir deplasman iflasından kurtardı. DAZN’de Doppelpacker Ducksch, “Bence maçı kazanmayı da hak ettik. Ama sonunda iki kez geri dönersek, puanı iyi alabiliriz” dedi.


Antrenör Ole Werner’ın ekibi, Bundesliga’daki ilk 11’inde hasta Jiri Pavlenka’nın yerini zekice değiştiren Ducksch’a ve yedek kaleci Michael Zetterer’e teşekkür edebildi. Sadece Thuram’ın sezonun on ikinci golü (48.), birkaç birinci sınıf golü daha kaçırdı ve Florian Neuhaus’a (73.) karşı Bremen’in en güçsüz golüydü. Beraberlik nedeniyle her iki masa komşusu 31 puanla masanın ortasında kafa kafaya kalıyor.


Elbette bu, yükselen takımdan çok maçın tamamına hakim olan Borussia için çok daha hayal kırıklığı yaratıyor. Thuram tek başına maçın galibi olabilirdi, ancak güçlü Zetterer (22.) nedeniyle erken saatlerde ve aradan kısa bir süre önce kendi kibirliliği nedeniyle başarısız oldu. Yaz aylarında serbest olan Fransız, sürekli olarak Zetterer’in önünde kaleye serbest atış yapmak yerine, topuğuyla havadan çıldırtıcı derecede gelişigüzel bir hareket denedi ve sefil bir şekilde başarısız oldu.


Bremen’li Chiarodia, Bundesliga’daki ilk maçıyla


Kapalı gişe olan Borussia Park’taki 54.042 seyirci, daha en başından iki masa komşusu arasında yoğun bir maç izledi. Beklendiği gibi, Borussia oyunu oynadı ve geçen seferki kadar durgun görünmüyordu. İlk on birde ilk kez oynayan iki oyuncuyla yeniden düzenlenmesi gereken konuk savunma, ilk yarıda birkaç kez baskı altına girdi. Werder teknik direktörü Ole Werner, Zetterer’in yanı sıra 17 yaşındaki Fabio Chiarodia’nın Bundesliga’daki ilk çıkışını arka üçlüde yapmasına da yardımcı oldu. Veri hizmeti Opta’ya göre Oldenburg yerlisi, Werder’in Bundesliga’da ilk 11’deki en genç oyuncusu oldu.


Genç oyuncu ilk başta gergin başladı ve Gladbach kaptanı Lars Stindl’in (8.) yaptığı bir hatayla oyunun ilk büyük şansını mümkün kıldı, ancak sonra düzeldi. Uzun süre bekleyen konuk takım, birçok pozisyon ve diziliş değişikliğiyle Borussia’nın kafasını karıştırdı. Son altı deplasman maçından beşini kaybeden yükselen takım, ancak ilk yarının sonlarına doğru daha cesur hale geldi.


Değişikliğin ardından, Borussia kalecisi Jonas Omlin’in kararsız hareketinden sonra Werder’den gol dışında görülecek neredeyse hiçbir şey yoktu. İsviçreli oyuncu, üç hafta önce Mainz 05’te 4-0’lık mağlubiyetten bu yana ilk kez Gladbach kalesine geri döndü. Ancak daha sonra Ducksch’ın ikinci golüyle Omlin tekrar arkasına uzanmak zorunda kaldı.


dpa

#Konular