Tenis: Zverev şampiyonluk formu olmadan şaşkın: Madrid'de olmak “kafa karıştırıcı”

fator

New member
tenis
Unvan formu olmayan Zverev şaşkın: Madrid'de olmak “kafa karıştırıcı”

Alexander Zverev (solda) Madrid'de Francisco Cerundolo'ya karşı başarısız oldu. Fotoğraf

© Manu Fernandez/AP/dpa

Alexander Zverev Fransa Açık'ta hâlâ en iyi toprak kort oyununu bulamadı. Olimpiyat şampiyonu Madrid'de erken başarısız oldu. Bir tenis yıldızı daha büyük duygularla veda ediyor.

Alexander Zverev bir sonraki büyük hayal kırıklığının nedenlerini ararken şaşkına döndü. Olimpiyat tenis şampiyonu, Madrid'deki son 16 turunda bile Fransa Açık'ı kazanmaktan çok uzaktaydı ve hâlâ yılın ilk tekler finalini bekliyor.

Paralı TV kanalı Sky the 3:6'da kollarını kavuşturan Zverev, “Bu benim için hayal kırıklığı yaratıyor çünkü Madrid'de. Bu gerçekten keyif aldığım ve her zaman kazanabileceğimi hissettiğim bir turnuva” dedi. Arjantinli Francisco Cerundolo'ya karşı 4:6.

Masters 1000 turnuvasını 2018 ve 2021'de İspanya'nın başkentinde küller üzerinde kazanmak yerine, 27 yaşındaki oyuncu için yakın zamanda Monte Carlo (son 16 turu) ve Münih'te olduğu gibi erken son oldu ( çeyrek finaller). Zverev, Madrid'deki kariyerinde hiçbir zaman başarısız olmadı.

“Sahada şansımız yok”

Ciddi bir tavırla, “Topu bu şekilde raketime koyduğumda 3:6, 4:6 kaybetmek benim için kafa karıştırıcı oluyor” dedi. Alman bir numara, sıkı ve kendinden emin bir şekilde hizmet ettiğinden ve “sahada hâlâ şansının olmadığını hissettiğinden” şikayetçi oldu: “Tenis kariyerimde bunu uzun zamandır yaşamamıştım.”

Eski tenisçi Andrea Petkoviç, bir TV uzmanı olarak Zverev'in yorgun olduğunun açık olduğunu analiz etti. “Ve bununla fiziksel olarak yorgun olmayı kastetmiyorum. Bir şekilde gözlemleme yeteneği bugün eksikti.”

Zverev, taktiksel disiplinli Cerundolo'yu ilk doğrudan düelloda daha fazla belaya sokacak kadar çeşitlilikte oynamadı. Arjantinli oyuncunun bir buçuk saat sonra ilk sekizdeki yerini garantilemek için skoru 5:3 (1. set) ve 2:1 (2. set) yapması için iki mola yeterli oldu.

Zverev bu yıl şu ana kadar yedi toprak kort maçından yalnızca dördünü kazanabildi. Fransa Açık'a kalan süre daralıyor. Hamburglu oyuncu şimdi, 26 Mayıs'ta Paris'te başlayacak Foro Italico'da Roma'daki Masters'da yılın ikinci Grand Slam turnuvası için şampiyonluk kondisyonuna ulaşmak zorunda.

Nadal'dan duygusal veda

Rafael Nadal da, sportif açıdan bir başka olumsuzluğa rağmen, veda turunda orada büyük bir etki bırakmak istiyor. 14 kez Roland Garros galibi Çek Jiri Lehecka'ya karşı kazandığı 5:7, 4:6'lık galibiyetin ardından, turnuvayı beş kez kazandığı Madrid'deki taraftarları hakkında büyük duygularla konuştu. 37 yaşındaki oyuncu, “Benim için en duygusal yerlerden biri olan sahada vedalaşabildim. Bazen Madrid benim için Grand Slam'den daha önemliydi. Anılar sonsuza kadar yaşayacak” dedi.

Jan-Lennard Struff bir kez daha İspanya'nın başkentindeki seyirciler üzerinde kalıcı bir izlenim bıraktı. Geçen yılın finalinde olduğu gibi Sauerland'lı 34 yaşındaki oyuncu, güçlü performansına rağmen Carlos Alcaraz'a karşı büyük bir sürprizi kaçırdı ve az farkla 3:6, 7:6 (7:5), 6:7 (4:7) mağlup oldu. . Struff, “Ben de üçüncü sette geri döndüm, tabii ki çok acı” dedi.

dpa

#Konular