Marco Reus Borussia Dortmund'a veda etti

fator

New member
BVB simgesi
Reus, Borussia Dortmund'a veda etti

Videoda Marco Reus'un BVB'den ayrılışına ilişkin açıklamasını izleyin. Daha

Tim Schulze

On iki yılın ardından her şey bitti: Marco Reus, Borussia Dortmund'la sona eren sözleşmesini uzatmayacak. BVB yıldızı bunu kulübün sosyal medyada yayınladığı kısa bir Haberyla açıkladı.

Marco Reus'un Borussia Dortmund'daki dönemi yaz aylarında sona eriyor. BVB, 34 yaşındaki profesyonelin süresi dolan sözleşmesini uzatmayacak. Reus bunu Signal Iduna Park'ta kaydedilen kısa bir Haberyla duyurdu. “Sevgili BVB taraftarları, 12 yıl boyunca bu güzel stadyumda oynayabildim. Hayatımın yarısını bu kulübe adadım. İnişleri ve çıkışları var. Ama bana göre daha çok inişleri vardı. Kulüp ve ben artık bu noktaya geldik. Reus, Haberda gözle görülür bir şekilde “Sözleşmenin uzatılmaması” kararına değindi.

Reus, Borussia Mönchengladbach'tan memleketine ve antrenman kulübüne döndükten sonra 2012'den beri BVB'de oynuyor. Forvet, Dortmund'daki en büyük başarısını 2021'de DFB Kupası'nı kazanarak kutladı. Reus, BVB formasıyla çıktığı 424 maçta 168 gol attı. Bu rakamlar şu andan itibaren sezon sonuna kadar değişebilir. “Marco Reus bu kulüpteki en büyük oyunculardan biri. Dortmund'da doğdu, neredeyse on yıldır altyapı takımımızda oynadı, on iki yıl profesyonellerle çalıştı ve uzun süre takımımızın kaptanlığını yaptı. Bağlantısı Borussia Dortmund'a transfer olağanüstü” dedi genel müdür Hans -Joachim Watzke.

Paspaslar Hummels

FİKİR

Milli Takım
Her durumda bir dış adım: Mats Hummels Avrupa Şampiyonasına gitmek zorunda!

2 Mayıs 2024

Spor açısından Reus artık Edin Terzic'in yönetiminde bir rol oynamıyordu.

Spor açısından Reus, yakın zamanda teknik direktör Edin Terzic'in yönetiminde artık bir rol oynamıyordu. Bu çerçevede Dortmund'da geçirdiği zamanın sona ermesi sürpriz değil. Kış tatilinin bitiminden bu yana, kulüp tarihinin en iyi ikinci golcüsü, çoğunlukla yedek oyuncu olmakla yetinmek zorunda kaldı. 34 yaşındaki tecrübeli oyuncu ile Terziç arasındaki ilişkinin de bu nedenle gergin olduğu değerlendiriliyor. Pek çok gözlemci, teknik direktörün 48 kez milli oyuncuya yönelik muamelesini kademeli olarak devre dışı bırakma olarak yorumluyor. Eski BVB kaptanı, Terziç'e yönelik eleştirilerini henüz kamuoyuna açıklamadı.

Dortmund'daki sözleşmesinin sona ermesinin Reus'un kariyerinin de sonu anlamına gelip gelmediği henüz belli değil. Son zamanlarda Dortmundlu oyuncunun ABD'deki Major League Soccer takımına geçerek kariyerini orada sonlandırabileceği yönünde söylentiler vardı.

#Konular