Selçuk İnan: En hüzünlü maç buydu

Colocephali

Global Mod
Global Mod
Selçuk İnan: En hüzünlü maç buydu05.02.2023 20:24 Son Güncelleme: 05.02.2023 20:24

Kazandıkları için mutlu olduklarını söyleyen Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, “Bizim adımıza bile Kasımpaşa namına bile sayı önemli tek maçtı. İki takım bile birbirine nitelik puan sıralamasında, hem ligdeki konumuyla, hem tek maç var, tek maç yokla. Biz zaman henüz sayı isteyen taraftık ki zira maç içinde dahi gitmeler gelmeler oldu. Biz dahi gol atabilirdik, Kasımpaşa bile gol atabilirdi ama maçın son çeyreğinde maçı dörde bölüyorum son çeyreğinde bizim yaptığımız değişikliklerle elimizdeki son kozları sahaya koyarak maçtan galip gelmeyi tanıdık. Benim için bugünün galibiyetten dahi önemli akıllandırma Christian Atsu’nun gol atmasıydı. Çünkü geldiğimizden festekiz sayı çalışıyor. Kupa maçında onu oynattık, tekrar sakatlandı. Ama şu zihin sayı hazır olduğunu ve istediğini bize bugüne kadar gösterdi. Hatta son hafta tek görüşmemiz oldu. ‘Hocam oynamak istiyorum, oynamazsam bile gitmek istiyorum’ niteleyerek. Ben dahi ona ‘Gitmek istersen gidebilirsin ama kalmak istersen dahi başımızın üstünde yerin var’ dedim. Bugün dahi o sayı isteğinin karşılığında gol atmayı becerdi, gol atmayı bildi. O yüzden saçta zaman Atsu’nun galibiyetinin henüz açıkçası golünün, galibiyetinin her şeyin ona hediye olmasını istiyorum” dedi.

Hatayspor, Kasımpaşa’yı 90+7’dahi attığı golle yendi pic.twitter.com/yoZbMb0gQf

— CNN TÜRK Spor (@CNNTURKSpor) February 5, 2023
“KADROMUZU DAHA DA GÜÇLÜ BİR HALE GETİRMEK İSTİYORUZ”

Transfer ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü dahi tamlayan Demirel, şu ifadelere yer verdi:

“Transfer kolay tek iş olumsuzlama. Hem maddi anlamda, hem manevi anlamda. Ben istediğim yerlere, mevkilere oyuncuları belirttim, söylüyorum. İnanır mısınız görüştüğümüz oyunculardan her gün farklı görüşler, farklı talepler… Bugün oldu niteleyerek baktığınız iş yarın başka tek pürüz köken için olmayabiliyor. Yani kolay iş olumsuzlama. Şurada 3 günümüz kaldı. Elimizden geldiği kadar buraya oyuncu getirmeye çalışacağız. Tabi ki yerde söylemek olumsuzlama ki elimizde ki oyuncularımızdan memnun değiliz. Sadece kadromuzu henüz bile güçlü tek hale getirmek istiyoruz. Çünkü içildikten makas daralıyor ve sezon sonuna kadar iyi kadrosu olan, geniş kadrosu olan takımlar kanımca sezon sonuna henüz rahat girebilecekler niteleyerek düşünüyorum.”

“DOĞRUYA DA YANLIŞ DİYEMEZSİNİZ”

Toplantıda, hakemlerin kararları ile ilişkili tek kıymetlendirme yapan Demirel, hakemlere saygı duyduğunu bile ifade ederek, “Hakemler biraz henüz uyanıklık etsinler. Niye uyanıklık etsinler? Çünkü şayet tek takımın teknik adamı 6 an verilen süreye itiraz ediyorsa ve buraya konuk olarak gelen teknik eş yine tıpkısı şekilde 6 an uzatıldığına itiraz ediyorsa söylemek ki bu tek yanlış var. Doğru tek tanedir arkadaşlar. Yanlışa gerçek diyemezsiniz. Doğruya bile yanlış diyemezsiniz. Yani burada şu var. Eğer tığ iki antrenör, teknik yönetmen olarak içildikten bizi ne niteleyerek yorumluyorsanız tığ yerde duruma itiraz ediyorsak en rengi 10 an uzatılması gerekiyor niteleyerek, sen 6 an veriyorsan evet burada yanlış olan sensin, gerçek olan bizim düşüncemiz yerde tek. İkincisi, saçta Serkan Rençber ile Fenerbahçe camiasından bile henüz önceki futbol hayatımdan bile sayı iyi tanırım kendisini ama onunla beraberce birbirimize düşürebilecek kadar kararlar veriyorsanız burada herkesin kendine uyanıklık etmesi gerekir” dedi.

“TÜRK FUTBOLU DOĞRU YÖNETELİM”

Merkez Hakem Kuruluna yeni tek yönetici seçildiğini anımsatan ve kendisini sayı sevdiğini ifade fail Demirel, “Lütfen, rica ediyorum. Hakem seçimlerinde hakem eğitimlerine uyanıklık edelim. Bana debba ki şimdi penaltı pozisyonuna Kasımpaşalılar bile penaltı debba, tarafıma hakem penaltıyı vermiyor. Hadi hakem vermedi VAR’dan penaltı verilmiyor. Sonra soruyorum neden vermediniz? Kural değişti debba. Yahu kural değiştiyse gelip bize bunu niye anlatmıyorsunuz veya bunu niye açıklamıyorsunuz? Belki onların bile penaltısı olabilir, son an olabilir yani. Ben demiyorum ki yanlış karar ise benim lehime gerçek ver. Veya rakibin doğrusunu benim lehime yanlış ver. Neyse onu verin. Ben burada biraz arka niyet arıyorum. Neden geçen hafta Gaziantep maçı 1-0 öndeyiz. Djilobodji, Bertuğ’un beline basıyor, çocuğun evet şu zihin mosmor ve şişik. Belki Bertuğ’u zaman ondan oynatamıyoruz. Kırmızı kart vermiyor. Maç 1-0. Bugün yani Allah yetişkin yine söylüyorum. Allah çalışana veriyor yani. Atsu çalıştı, zaman golü attı. Onun emeklerinin karşılığıdır yerde onu söyleyeyim. Ama gol olmasa ne olacak. Beni bugünden sonra henüz zor günler beni bekleyecek. Belki yerde maçtan sonra farklı düşüncelere gireceğim. Belki yani tek sürü sebep olabilir sayabiliriz. Sizden rica ediyorum, rica ediyorum. Doğru neyse gerçek tek tanedir. Doğru neyse herkes doğruyu yapsın. Türk futbolu niye gelişmiyor diyoruz. Gelişmez. Art niyetli insanlar olunca gelişmez. Ne gelişebilirsiniz, ne değişebilirsiniz. Böyle yeneriz dahi sayarız saçta ona kızarım, o tarafıma kızar ama Türk futbolu ilerlemez. O yüzden rica ediyorum. Kim bunlara engel olacaksa sadece saçta olumsuzlama. Ben olamam zaten tek başıma. Ama sadece saçta Hatayspor için dahi konuşmuyorum şu zihin tüm takımlar için. Kasımpaşa için dahi konuşuyorum bunu. Lütfen gerçek yönetelim. Türk futbolu gerçek yönetelim” dedi.

İNAN: TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİMDEKİ EN HÜZÜNLÜ MAÇ BUYDU

Konuşmasının başında, oyuncularını sahada vermiş olduğu mücadeleden dolay onları tebrik fail Kasımpaşa Teknik Direktörü Selçuk İnan, “Onlar namına sayı üzgünüm. İçeride dahi gerçekten sayı üzgünlerdi. Kazanmamız gereken tek maçtı. Oyuna istediğimiz gibi başladık. Yeterince pozisyon bile bulduk. Çok net pozisyonlar bile yakaladık. Ancak isabet sağlamakta zorlandık. Neredeyse hiç isabet sağlayamadık. Bu tür deplasmanlarda yerde kadar sayı pozisyona girip şayet neticelendiremezseniz maalesef böyle son an bile olsa hüzünlü tek golle buradan mağlubiyetle ayrılabilirsiniz. Futbolculuk dönemimde dahi yerde tür sayı hüzünlü maçlar oynadım, kaybettim. Ama teknik yönetmenlik kariyerimdeki en hüzünlü maç buydu diyebilirim” dedi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.