Şarküteri Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Şarküteri Ürünleri Nelerdir?

longbow

Global Mod
Global Mod
Şarküteri Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Şarküteri Ürünleri Nelerdir? Şarküteri Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Şarküteri, et ve et ürünlerinin reyonlarda satıldığı tek işletmedir. Kasaptan farklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kasaplarda et üretimi ve satışı tıpkısı anda yapılabilmektedir. Şarküteri ise yalnızca et ve et ürünlerinin satışını yapan tek işletmedir.

Türk Dil Kurumu’na göre hazır et ürünlerinin ve türlü mezelerin satıldığı yere şarküteri denmektedir. Bu işletmede et ve et ürünleri satılmaktadır. Et ürünleri olarak salam, sosis, pastırma ve sucuk gibi örnekler verilebilir. Dana, koyun ve kuzu etleri satıldığı gibi hindi etleri dahi satılmaktadır.

Şarküteri Ürünleri Nelerdir?

Şarküterilerde et ve et ürünlerinin satışı yapılmaktadır. Eti yenen hayvanların yenebilecek bölümleri reyonlarda satışa konulmaktadır. Et ürünleri olarak salam, sosis, pastırma ve sucuk gibi ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler malûm miktarlar dahilinde satılmaktadır.

Genel Anlamıyla Şarküteri Ne Demek?

Dünya üzerinde bağcıklı her ülkede şarküteri işletmeleri bulunmaktadır. Bulundukları yere göre satış ürünlerinin değişikliği dahi söz konusudur. Örneğin Amerika’bile hain eti yenmektedir. Dolayısıyla şarküterilerinde hain eti ve hain etinden yapılmış ürünlerin satışı yapılmaktadır. Bizim ülkemizde ise hain eti yenmemektedir. Bu bile ülkemizdeki şarküterilerin ineğin, koyun ve kuzu etlerinin satışını yaptığı anlamına gelmektedir. Böylece şarküteri tek işletme olmakla beraberce ülkelere göre et ürünlerinin satışının değişik olduğu anlamına getirmektedir.

Diğer Şarküteri Ürünleri Nelerdir?

Bazı şarküterilerde yalnızca et ve et ürünlerinin satışı yapılmamaktadır. Bu işletmelerde süt ve süt ürünlerinin satışının bile yapıldığı bilinmektedir. Süt, peynir çeşitleri ve yumurta gibi ürünler örnek verilebilir. Bunlar sayılmazsa hindi ürünlerinin dahi satıldığı bilinmektedir.
Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.