Şampiyonlar Ligi: Kahn’dan Övgü: “Önce Paris’te kazanmalısın”

fator

New member
Şampiyonlar Ligi
Kahn’dan övgü: “Önce Paris’te kazanmalısın”

Bayern oyuncuları, Paris Saint-Germain’deki 1-0 galibiyetini kutluyor. Fotoğraf

© Sven Hoppe/dpa

İlk adım atıldı, teknik direktör Nagelsmann, Münih’teki evinde takımıyla PSG karşısında ikinciliği atmak istiyor. Paris’teki 1-0’dan sonra FC Bayern’in avantajı. Tehlike Kylian Mbappé.

Eyfel Kulesi’ndeki takım otelinde, Bayern patronu Oliver Kahn, Münih kazananlarını golcü Kingsley Coman etrafında övdü.

Kahn, Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Paris Saint Germain’e karşı Bayern Münih’in 1-0 (0-0) galibiyetinin ardından sponsorlar ve asil taraftarların katıldığı kutlamada “Burada, Paris’te önce siz kazanmalısınız” dedi. CEO sahnede ekibin etrafını sararak “İkinci maç için harika koşullar yarattık” dedi.

8 Mart’ta, hücum yıldızları Lionel Messi, Neymar ve Kylian Mbappé liderliğindeki PSG ekibi ile Münih’te belirleyici bir ikinci karşılaşma olacak. Oyuncu değişikliğinin ardından 53. dakikada “King” Coman’ın vole vuruşu ile Bayern yine ciddi tehlike atlatarak kazandı. Kahn, “Bu seviyedeki oyunlara ilk maçta karar verilmemesi sır değil,” dedi.

Coman: “Sonuçta biz de biraz şanslıydık”

Julian Nagelsmann, Bayern teknik direktörü olarak en güzel ve önemli gecelerinden birinde “İlk adım atıldı, ikinci adımı atmak istiyoruz” dedi. Taktik ve personel planları işe yaradı. Ancak ikinci maçta savunma olarak Benjamin Pavard’dan yoksun kalacak. Fransız oyuncu, uzatma dakikalarında sarı-kırmızılı kartı gördü ve bu nedenle bir maç cezalı.

Salı akşamı memleketinde, futbola çocukken başladığı eski takımına karşı kararlı golü atan isim yine 26 yaşındaki Coman oldu. Lizbon’daki 2020 finalinde olduğu gibi, Fransız uluslararası oyuncu PSG’ye karşı galibiyet golünü 1-0’a getirdiğinde. Coman, “Burası benim evim. Burada doğdum. Böyle oynarsak çok şey başarabiliriz” dedi. Maçın galibi itiraf etti: “Sonunda biraz şansımız da oldu.”

Coman her şeyi temizledi. Amazon Prime Video’da “Biraz baldır problemim var ve ayak bileğimde bir darbe var” dedi. “Ama umarım sadece birkaç gün sürer.”

Çeyrek final henüz belli değil

Bir uyluk sakatlığından kurtulan Mbappé sahaya girdiğinde Bayern’in Dusel’e ihtiyacı vardı. Aniden PSG’nin oyunu tamamen farklıydı. Tempo oradaydı, gol pozisyonları vardı. Mbappé iki gol attı, ancak ofsayt nedeniyle izin verilmedi. Ve bir kez de Bayern’in güçlü kalecisi yüzünden Yann Sommer’in önünde başarısız oldu. Nagelsmann, bariz oyun değiştirici Mbappé hakkında “Mbappé oynadığında oyunun kurallarını değiştirebileceğini görebilirsiniz,” dedi.

Allianz Arena’da üç hafta sonra oynanacak ikinci maçta Bayern, 90 dakikadan fazla bir süre boyunca turbo hızında Fransız Dünya Kupası golcüsünden korkmak ve onunla mücadele etmek zorunda kalacak. Bayern kaptanı Joshua Kimmich, Prinzenpark’ta vurguladığı gibi çeyrek finale yükselme konusunda “hiç emin değil”: “İkinci maçta zor bir görev.”

dpa

#Konular