Şampiyonlar Ligi: BVB Chelsea’ye karşı hak etti ama şanssız bir şekilde elendi

fator

New member
Şampiyonlar Ligi
BVB hak etti ama aynı zamanda şanssız bir şekilde Chelsea’ye karşı elendi.

Marco Reus’un (solda) yaptığı küçük bir dans da yardımcı olmadı: Borussia Dortmund, Chelsea’de geride kaldı.

© Glyn Kirk/Ikimages/AFP


Borussia Dortmund’un üst uçuştan elenmesini sağlayan, verilmemesi gereken ve tekrarlanması gereken bir penaltıydı. Ancak nihayetinde, de Chelsea haklı olarak bir sonraki tura yükseldi.

Kai Havertz, Borussia Dortmund’un Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale çıkma hayalini şaibeli bir penaltıyla yerle bir etti. FC Chelsea’nin hizmetindeki Alman milli oyuncu, BVB’nin ikinci maçta 0: 2 (0: 1) aldığı iki tartışmalı hakem kararının (53. dakika) ardından çevirdiği el cezasıyla BVB’nin en son başarılı serisini on galibiyetle noktaladı. on rekabetçi oyunda sekizinci final. Londra’daki Stamford Bridge’de 39.392 seyirci önünde Raheem Sterling (44. dakika) daha önce İngiltere’yi 1-0 öne geçirmişti.


Chelsea’ye tartışmalı penaltı
Ancak asıl heyecan, hakem Danny Makkelie’nin ancak Haberyu inceledikten sonra verdiği ve Havertz’in direğe ilk vuruşundan sonra tekrar ettirdiği tartışmalı el cezasıydı. Bununla birlikte, hak edilen nakavt, teknik direktör Edin Terzic’in ilk ayağı 1-0 kazandıktan sonra 2021’den bu yana ilk kez son sekiz takıma girmeyi uman takımının hücum ve pasif performansının sonucuydu. on milyon avronun üzerinde gelir elde etmişti. Ne yazık ki BVB, son zamanlarda güçlü olan Julian Brandt’ın uzun süredir yokluğuyla da başa çıkmak zorunda.Stadyuma 15 dakika geç ulaşan BVB, önce bazı kötü haberleri bastırmak zorunda kaldı. İlk tercihi olan kaleci Gregor Kobel’in kalçasındaki kas sorunu nedeniyle direkler arasında oynayamayacağı sabahki son antrenmandan sonra belli oldu. Son haftalardaki bir başka başarı garantisi, sadece üç dakika sonra Brandt’ın sol uyluğunun arkasını tutması ve değiştirilmesi gerekmesiyle kırıldı. Kış tatilinden bu yana öne çıkan Alman milli oyuncu için Giovanni Reyna devreye girdi.


Fırsatların yetersiz kullanımı
Handikap ile BVB, Chelsea’nin çok fazla güçle başladığı bir başlangıç aşamasına girdi. Blues’un yılın başından bu yana on iki maçta sadece beş gol attığı da açıktı. Joao Felix (6.) ve Kai Havertz (8.) umut verici bir pozisyonda kaçırdılar. Zaten ilk maçta İngilizler, şansın kötü bir şekilde dönüştürülmesiyle daha iyi bir konum kaybetmişti.


Ancak 0:2 BVB bir tepki gösterdikten sonra hücum oyununu zorladı. Ancak Jude Bellingham (58.), Marius Wolf (65.) ve Niklas Süle’nin (72.) şansları kullanılmadı. Jamie Bynoe-Gittens ve Donyell Malen gibi yeni hücum oyuncularının oyuncu değişiklikleri de golü getirmedi.


nik
DPA

#Konular