Rummenigge, Bayern Münih’in denetim kuruluna atandı

fator

New member
artık resmi
“Tecrübesi ve yetkinliği bize çok yardımcı olacak”: Rummenigge, Bayern denetleme kuruluna atandı

Neredeyse yirmi yıldır FC Bayern Münih’in CEO’suydu: denetim kurulunun yeni üyesi Karl-Heinz Rummenigge

© Sven Hoppe / DPA

CEO Oliver Kahn ve sportif direktör Hasan Salihamidzic’in ayrılmasının ardından Karl-Heinz Rummenigge, FC Bayern Münih’te daha fazla yer almalı ve denetim kurulunda yer almalı.

Açıklandığı üzere, Karl-Heinz Rummenigge, FC Bayern Denetleme Kurulu’nun yeni üyesi oldu. Eski CEO, FC Bayern München AG’nin Salı günü yapılan genel kurulunun olağan toplantısında yönetim kuruluna atandı.

Rummenigge güveniniz için teşekkür eder

Denetleme kurulu başkanı Herbert Hainer kulüpten yaptığı açıklamada, “Karl-Heinz Rummenigge’in denetim kurulumuzun bir üyesi olması bizi mutlu ediyor” dedi. “Kulübümüzün tarihindeki en büyük kişiliklerden biri, herkes onun değerini biliyor. Deneyimi, uzmanlığı ve uluslararası ağı, FC Bayern’in gelecekte başarılı olmaya devam edebilmesi için bize çok yardımcı olacak.”

Bu başlık farklı: FC Bayern Münih, sürpriz şampiyonluktan sonra gerçekten mutlu olmak istemedi.

Futbol Bundesliga
Bayern şampiyonluğu kutluyor – ve yine de bu sefer her şey farklı

05/28/2023

Rummenigge, CEO Oliver Kahn ve sportif direktör Hasan Salihamidzic’in ayrılmasının ardından Alman şampiyonlarıyla daha fazla ilgilenmeli. “Denetim kuruluna güvenleri için teşekkür etmek istiyorum ve gelecekte bu kurumda FC Bayern’i desteklemeyi dört gözle bekliyorum. Bu kulüpte birçok başarıyı kutlamaktan çok şanslı ve onurluydum, bu yüzden talebi yerine getirmekten mutluluk duyuyorum. denetim kurulu” dedi 67 yaşındaki Rummenigge.

Şu anda dokuz kişiden oluşan Denetim Kurulu, Onursal Başkan Uli Hoeneß’i de içeriyor. 71 yaşındaki Hoeneß, kulübü yaklaşık yirmi yıldır CEO olan Rummenigge ile birlikte uzun süre yönetti. 2013 ve 2020’deki üçlü galibiyet, görev süresi boyunca düştü. Rummenigge, iki yıl önce halefi Kahn için görevinden erken ayrıldı.

kızgın
DPA

#Konular