Formula 1: Verstappen şaşırttı: “Beklediğimden de kötü”

fator

New member
formül 1
Verstappen şaşırdı: “Beklediğimden daha kötü”

Max Verstappen arabasında. Fotoğraf

© Vincent Thian/AP/dpa


Formula 1 serisinin galibi Max Verstappen Singapur’da hiç kazanamadı. Parkurun gerçekten üstün olan Red Bull aracına uymaması şaşırtıcı değil. Bu kadar yavaş olduğu doğrudur.

Max Verstappen’in Marina Bay Street Ciruit’te Formula 1’deki ilk zaferine dair umutları şimdilik sınırlı. Daha önce dominant olan Hollandalı’nın Singapur’a geldiğinde beklentileri çok yüksek değildi. Bu cumartesi (15:00 CEST/Sky) sıralama turlarından önce Verstappen son derece düşündürücü bir ara sonuca vardı: “Beklediğimizden daha da kötüyüz.”


Cuma günkü antrenman seansından elde edilen izlenimlere göre, Singapur Grand Prix’sinde pole pozisyonunun yalnızca Ferrari sayesinde gelebileceği görülüyor. İlk oturumda Charles Leclerc birinci olurken, ikinci oturumda Carlos Sainz yer aldı. Verstappen ayrıca “Ferrari’ler hızlı görünüyor” dedi.


Singapur’da hiçbir zaman kazanamadı. Geçen yıl Meksikalı takım arkadaşı Sergio Pérez bunu başardı. Red Bull’un 14 galibiyetinin ardından bu sezon 15. Grand Prix’in açılış gününde o da ikna edemedi – 12’si Verstappen, 2’si Pérez’den. Dünya Kupası ikincisi, “Çok uzaktayız” dedi.


Verstappen, “Aracın dengesi konusunda zorlanıyoruz” dedi. Sorun: Mevcut Red Bull modelinin aerodinamik üstünlüğü, pek çok yavaş virajın olduğu dar sokak pistinde devreye girmiyor.


Takımlar şampiyonasında erken bir şampiyonluk kazanmak çok uzak görünüyor. Red Bull ilk iki sırayı almak zorunda kalacaktı; Mercedes, iki İngiliz pilotu Lewis Hamilton ve George Russell’la birlikte eli boş dönmek zorunda kalacaktı. Verstappen veya Pérez de en hızlı tur için ek puan alırsa Hamilton ve Russell birlikte birden fazla puan alamayacaktı. Sürücüler klasmanında Verstappen’in Pérez’in 145 puan önünde üst üste üçüncü zaferi ancak bir haftadan biraz fazla bir sürede Japonya’nın Suzuka kentinde mümkün oldu.


dpa

#Konular