Bundesliga: Mainz iflası, Gladbach’ın spor direktörünün “tahıllara karşı” gitmesine neden oldu

fator

New member
Bundesliga
Mainz iflası, Gladbach’ın spor direktörünün “tahıllara karşı” gitmesine neden oldu

Gladbach’ın sportif direktörü Roland Virkus, Mainz’e 4-0’lık mağlubiyet hakkında “Çok aptalca hatalar yapıyoruz,” diye azarlıyor. Fotoğraf

© David Hint şarkısı / dpa

Borussia Mönchengladbach bu sezon istikrardan yoksun. Mainz’deki 0:4’ten sonra sorumlular net bir şekilde açıkları isimlendiriyor.

Spor direktörü Roland Virkus, Borussia Mönchengladbach’ın FSV Mainz 05’te 4-0 mağlup olmasının ardından çok sinirlendi. 56 yaşındaki Borussia’nın Cuma akşamı gösterdiği kötü performansla ilgili olarak, “O kadar aptalca hatalar yapıyoruz ki bu mizacımıza aykırı” dedi.

Virkus ayağa kalktıktan sonra aynı şeyi yaptı. “Deplasman maçlarında olanlara bir son vermeliyiz. Bize karşı gol atmak nispeten kolay. Bu beni çok üzüyor. Taraftarların hayal kırıklığını anlayabiliyorum. Ben de hayal kırıklığına uğradım.”

Farke: “Olamaz”

Teknik direktör Daniel Farke, Borussia’nın sezondaki altıncı yenilgisinin ardından yurt dışında da net sözler buldu. “Oyunumuzda eksik olan bir özellik, geride kalmaya karşı kendimizi savunmamız ve hata yapmaya devam etmemiz. Bizde bu yok. Farklı bir dayanıklılık seviyesi göstermeliyiz,” diye eleştirdi.

Mainz ile düelloda takımı, aradan sonra iyi bir ilk yarının ardından dağıldı. Defans oyuncusu Stefan Lainer, “Bu olamaz ve taraftarlarımız için üzülüyorum” dedi. “Çok fazla dikkatsiz hata yaptık.”

Rekor şampiyonlar Bayern Münih’e karşı alınan 3-2’lik alkışlanan galibiyetten altı gün sonra, Borussia neredeyse tanınmaz hale geldi ve genel olarak hayal kırıklığına uğradı. Lainer, “Tutarlılığa neden ulaşamadığımız bir ekip olarak bizi ilgilendiriyor,” diye itiraf etti. Virkus, takımın performanslarının neden bu kadar dalgalandığına dair henüz bir açıklama bulamadı.

Virkus: “Hataları acımasızca ele alacak”

Farke, en azından, zor durumlarda kendilerini gösterme konusunda koşulsuz iradeyi reddettiği, himayesindekilerin zayıf yönlerini açıkça belirtti. 46- “Topu kaybettikten sonra kontra pres yapmaya ve hemen bir sinyal göndermeye istekli değildik. Çok sıkı bir oyunu kendi tarafınıza kazanıyorsunuz. Oyun boyunca bu kaliteyi kaçırıyoruz,” diye eleştirdi 46- yaşında.

Mainz ekibinden toplam dokuz kilometre daha az yara açan oyuncularının vücut dilinden ve kat ettikleri mesafelerden de memnun değildi. Farke, “Bunlar benim hoşuma gitmeyen ve kulübün birkaç sezondur şikayet ettiği şeyler. Virkus’un ayrılırken “Hataları acımasızca ele alacağız” açıklamasına şaşmamalı.

dpa

#Konular