Biatlon: Son yarışa odaklan: Herrmann-Wick pes etmiyor

fator

New member
biatlon
Son yarışa odaklan: Herrmann-Wick pes etmiyor

Almanya’dan Denise Herrmann-Wick (solda) hareket halinde. Fotoğraf

© Javad Parsa/NTB Scanpix/AP/dpa


20 atış kaldı, parkurda 12.5 kilometre kaldı. Denise Herrmann-Wick’in kariyeri bitmek üzere. Ancak Biatlon Dünya Kupası’ndaki son görünüşüne rağmen, Olimpiyat şampiyonunun hala hedefleri var.

Denise Herrmann-Wick, kariyerinin son biatlon yarışında bile Norveç’te işini kolaylaştırmak istemiyor.


Herrmann-Wick, efsanevi Holmenkollen’deki sezon finalinde öğleden sonra (15:10 / ARD ve Eurosport) son görünümünden önce, “Başlangıçtayken her zaman kendinizden en iyi şekilde yararlanmak istersiniz,” dedi. Oslo: “Daha iyisini yapabileceğim için toplu start şovunda tekrar yer almak istiyorum.”


Sprint dünya şampiyonu, bu kış zayıf toplu başlangıç performanslarından bahsetti. Saksonyalı 34 yaşındaki oyuncu, üç başlangıçta ne Dünya Kupası’nda ne de Oberhof’taki kendi evinde Dünya Şampiyonası’nda ilk 20’ye giremedi. Herrmann-Wick Cumartesi günü sprintteki etkileyici zaferinin ardından, “Bugün olanlardan sonra, artık her şeyin tadını çıkaracağım. Bugün zaten zirveye çıkamazsınız,” dedi.


Rota boyunca Oslo’daki arkadaşlar ve aile


On birinci Dünya Kupası zaferiyle, disiplin Dünya Kupası sıralamasını da güvence altına aldı ve kariyerinde ikinci kez sezonun en iyi sprinteri için küçük kristal küreyi kazandı. Aynı zamanda özeldi çünkü birçok arkadaş ve aileleri Oslo’daydı. Hepsi, eski kros kayakçısının kariyerinin sondan bir önceki gününde Norveç Kralı Harald ile nasıl seyirci kazandığını gördü. Ana tribündeki locaya sadece kazananlar girebilir. Herrmann-Wick, nadir bulunan bir selfie fırsatını değerlendirdi.


Alman teknik direktör yardımcısı Sverre Olsbu Röiseland, “Yaptığı çılgınlık” dedi. Sadece en büyük sporcular bu tür baskılarla başa çıkabilirdi. Olimpiyat şampiyonu Herrmann-Wick de emekli olmadan önceki son spor hedefine ulaştı. Alman Kayak Derneği’nden spor direktörü Felix Bitterling, “Bu harika,” diye övdü: “Birinci olduysanız, o zaman bu konuda söylenecek fazla bir şey yok: Tebrikler! Tabii ki top için de mutluyuz.”


dpa

#Konular