Atletizm: Klosterhalfen Şampiyonluğu – Lückenkemper Sprint’te KAZANDI

fator

New member
atletizm
Klosterhalfen için şampiyonluk – Lückenkemper sprintte kazandı

3000 metrede 8:34.89 dakika ile Almanya Salon Şampiyonası galibi: Konstanze Klosterhalfen. Fotoğraf

© Soeren Stache/dpa

Sprint Avrupa şampiyonu Gina Lückenkemper, Dortmund’daki Almanya salon şampiyonasında ikinci şampiyonluğunu kazandı. Doğum günü çocuğu Konstanze Klosterhalfen 3000 metrede kazandı.

Altı yıl bekledikten sonra Gina Lückenkemper, Almanya salon şampiyonalarında ikinci şampiyonluğunu kutladı. Çifte Avrupa şampiyonu, Cumartesi günü Dortmund’da 60 metre koşusunu 7.17 saniyede kazandı. En son, SCC Berlin’den 26 yaşındaki atletizm sporcusu 2017’de salon şampiyonu oldu.

İlk görüntülenen 7.05 saniyelik kazanma süresi hakkında bir rahatsızlık vardı. Net düzeltmeden sonra sinirlenen Lückenkemper, “Zamana bu kadar değer vermenin şüpheli olduğunu düşünüyorum” dedi. “Böyle bir zamanı göz ardı etmezdim.” İkincisi, Alexandra Burghardt’ın (Burghausen/7.22) önünde Wetzlar’dan Lisa Mayer (7.21) oldu. İkili ile Lückenkemper, Münih’teki 2022 Avrupa Şampiyonasında altın madalya kazandı.

5000 metrede Avrupa şampiyonu Konstanze Klosterhalfen 3000 metrede şampiyon oldu. Leverkusen yerlisi 26. doğum gününde 8:34.89 dakikada kazandı. Sadece 8:32.47 saniyelik Almanya rekorunda daha hızlıydı. Aynı zamanda, Mart ayının başında İstanbul’da yapılacak Avrupa Şampiyonası normunun altını çizdi.

2017 ve 2018’in ardından üçüncü şampiyonluğunu kazandıktan sonra “Bu özel bir şey, çok mutluyum” dedi. Tübingen’den Hanna Klein 8:36.83 dakika ile ikinci olurken, Leverkusen’den Lea Meyer 8:50.83 dakika koştu.

Paylaşılan sırıkla atlama başlığı

Avrupa Şampiyonası ikincisi Bo Kanda Lita Baehre ve Torben Blech sırıkla atlama unvanını paylaşmak zorunda kaldı. İki Leverkusen sporcusu 5.72 metreyi geçerek salonun çatısı altında üçüncü şampiyonluklarını elde etti. 23 yaşındaki Lita Baehre 2019 ve 2020’de birinciliği almıştı, Blech ise 2021 ve 2022’de birinci olmuştu. Lita Baehre dürüstçe “Paylaşılan unvan daha az değerli. Tek başıma kazanmak isterdim” dedi.

Final öncesi, 50 yaşında hayatını kaybeden dünya çapında eski sırıkla atlamacı Tim Lobinger, hizmetlerinden dolayı onurlandırıldı. Blech, “En azından bu kadarını yapabilirdin. O benim için de bir rol modeldi,” dedi. Eski olağanüstü atlayıcı Lobinger, yıllardır kanserle savaşıyordu.

Üç adım atlamacı Max Hess, üyeliğini unvana kadar uzattı. Chemnitz’in eski Avrupa şampiyonu, 2016’dan bu yana yedinci kez zafere ulaştı. 16,73 metrelik bir sıçramayla rekabeti geride bıraktı. Şampiyon yardımcısı Joel Kuluki (Lübeck) en iyi atlamasında 15.17 metreyi başardı.

dpa

#Konular