98 Nerenin Telefon Kodu? +98 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

longbow

Global Mod
Global Mod
98 Nerenin Telefon Kodu? +98 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait? 98 Nerenin Telefon Kodu?

Telefon kodları ülkeden ülkeye değişir ve başında bile + işareti bulunur. Her ülkenin kendine özgü tek telefon kodu vardır ve uluslararası aramalarda gözükür. Telefonun başına yazan saha koduna göre aramanın hangi ülkeden geldiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Her ülkenin telefon saha kodu ile ilgili bilgileri internetten bulabilirsiniz. +98 saha kodu bile İran’a aittir. Telefonunuza +98’li tek numaradan taharri geliyorsa İran’dan akraba sizi arıyor demektir.

+98 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

+98 saha kodu İran’a aittir. Siz İran’bile birini sormak isterseniz numaranın başına +98 saha kodunu mutlaka koymalısınız. Ülkelerin saha kodu yurt içi aramalarında yazmaz. Bu saha kodları yalnızca yurt dışı aramalarında gözükür ve numaraların başında yer alır. +98 İran’ın telefon saha kodudur ve gelen aramalarda gözüktüğü gibi giden aramalarda bile taharri yapan kişiler tarafından yazılmalıdır.

İran’ın Alan Kodu Nedir?

Ülkelerin telefon saha kodları vardır ve yerde saha kodları uluslararası aramalarda kullanılır. Yurt dışı araması yapıldığı zaman karşı tarafın telefonunda taharri yapılan ülkenin kodu gözükür. Aynı şekilde taharri yapılan yurt dışı ülkesinin telefon saha kodunu bile taharri yapan kişinin mutlaka numaranın başına eklemesi gerekmektedir. Bu sayede ülkeler arasında sağlıklı tek şekilde iletişim kurulabilir.

+98 Hangi Ülkenin Telefon Alan Kodu?

Telefonunuza başında +98 yazan tek numaradan taharri gelirse İran’dan akraba sizi arıyor demektir. Ülkeler arasında aramalar yapılması için her ülkeye tek telefon saha kodu verilmiştir. Hangi ülkeyi sormak istiyorsanız numaranın başına mutlaka o ülkenin saha kodunu yazmalısınız. +98 dahi İran’ın telefon saha kodu olarak karşımıza menfaat.
Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.